Göğüs Pompası Neden ve Nasıl Kullanılır?

Göğüs Pompası Neden ve Nasıl Kullanılır?

GÖĞÜS POMPASI NEDEN ve NASIL KULLANILIR?

Anne adayları daha hamileyken bile göğüslerinde süt depolamaya başlarlar. Bu süt çocuklar için oldukça faydalıdır uzmanlar özellikle ilk 6 ay için anne sütünün bebeklere mutlaka verilmesi gerektiğini hep büyük harflerle belirtirler.süt-pompalariEğer çalışıyorsanız ya da bebeğinizle sürekli seyahat halindeyseniz emzirebilecek bir ortamınız yoksa sütünüzü bebeğinize uygun bir emziğin takılı olduğu biberonda saklayıp gerektiğinde ona bu sütü verebilirsiniz. Bir de bebeklerin emzirilme sürecinde memeyi ağzında tutmakta güçlük çekerler bu süreçte de biberon kullanabilirsiniz. Biberon sayesinde somut olarak bebeğinizin ne kadar süt içtiğini de görerek gereken diğer işlemleri yapabilirsiniz.

gogus-pompasi-neden-kullanilir

Elbette biberon kadar kullanacağınız göğüs pompası ya da diğer bir tabirle süt pompasının da önemlidir. Almadan öce kalite,hijyen ve fiyat gibi önemli faktörleri göz önünde bulundurarak  size uygun bir cihazı seçmelisiniz. 3 farklı cihaz tipi vardır:

  • Manuel süt pompaları
  • Elektrikli süt pompaları
  • İkili süt pompaları

Manuel süt pompaları kısa süreli kullanımlar için uygundur ve ses çıkarmazlar Elektrikli süt pompaları ise pille ya da direkt olarak elektrikle çalışanları bulunmaktadır. Uzun süreli kullanıma uygundur. Kısa sürede sonu verir fakat kullanırken mutlaka göğüs koruyu bölgelere dikkat edilmelidir.

süt-pompasi-nasil-kullanilir

Ve son olarak ikili süt pompalarında ise iki memeden de aynı anda süt alınarak daha çabuk sonuç alınmasını sağlanır. Genel olarak çalışan anneler bu yöntemi kullanırlar.

Herhangi bir süt pompasını kullanmadan önce mutlaka sakin olunuz ve eğer hassasiyetiniz var ise işlem yapmadan önce ılık bir kompres yardımı ile meme çevrenize masaj yapabilirsiniz. Sağma işlemini günde en fazla 8 kere yapınız. Ve sağma işlemini 15 dakika sürecek şekilde uygulamaya özen gösteriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ