Gül Bahçesi Uzun Lif Yapılışı

Gül Bahçesi Uzun Lif Yapılışı

Gül bahçesi uzun lif yapılışı uzun lif seven takipçilerimiz için harika bir lif modeli ile merhaba diyoruz.

Gül bahçesi uzun lif modelimiz görselliği ve şıklı bir arada olan çok şeker bir lif örneğidir. Kızlarımızın çeyizinde olması gereken bir lif modelidir. Annelerimiz severek yapacakları güzel bir lif çalışması olması dileğiyle,

Lif modelleri en çok sevilen el işleri olmaya devam ederken yeni tasarımlar devam etmektedir. Hanımlarımızın beğenisine bir çok lif modelini sunmaya devam ediyoruz.

Banyo lif modelleri yapıp satışa sunan hanımlarımız içinde gül bahçesi uzun lif modeli oldukça sipariş alabilecek bir modeldir. Birbirinden güzel lif modellerine ulaşmak için yazımızın içindeki linklere tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni güzel lif modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın..

Gül Bahçesi Uzun Lif Yapılışı

Malzemeler: 4 renk lif ipi tercih edilmiştir.
7 Numara tığ seçimi
Makas
İnci
İğne ve iplik
2 Adet plastik halka

Yapılışı: Öncelikle 2 adet halkanın içini dolduruyoruz. Plastik olan görüntü kapanana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Modelimiz 3 motiften oluşuyor. Yıldız örgü tekniğini kullanarak örüyoruz. Her bir motifi ortasından yuvarlak halka oluşturarak içine 6 tekli fıstık yapıyoruz ve aralara 2 zincir çekiyoruz. Motiflerimiz 6 dilimden oluşuyor ve her bir dilim 4 fıstık olana kadar örüyoruz. Sıra sonlarında dilimlerin arttırma işlemi yaparak ilerliyoruz. İlk motifimizi ördükten sonra son sırada tek dilim üzerinde 4 fıstık olarak halkamızı sabitliyoruz .

Sonrasın da diğer motifleri de örerken ekliyoruz ve 3. Motifte de halkayı sabitliyoruz. Kenar uygulaması olarak tekli fıstık olarak örüyoruz ve lifimizin zemin çalışmasını tamamlıyoruz.
Modelimizde toplam 9 adet yaprak örüyoruz. 10 zincir üzerine yapraklarımızı oluşturuyoruz. Ve tek tek örerek her dilimde 3 yaprak kullanıyoruz.
Tomurcuk güllerimizi de videoda detaylı olarak anlatımını yaptım her motifin ortasında 1 adet tomurcuk gül kullanıyoruz. Toplam 3 adet gül örmeniz gerekiyor. Yaprakları ve ördüğümüz gülleri lifimizin üzerine dikerek sabitliyoruz. Güllerimizin ortasına istenilen boyutta inciler dikerek süsleyebilirsiniz.
Modelimizin tasarımı Instagramda @seker_lifler sayfası sahibi Meryem hanıma aittir. Bu güzel model içinde kendisine teşekkür ederim.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Gül Bahçesi Uzun Lif Yapılışı Video Anlatımlı Olarak Buradan İzleyerek Uygulaya Bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ