Halkalı Havlu Kenarı Dantel Modelleri

Halkalı Havlu Kenarı Dantel Modelleri

El emeği ürünlerinden biri olan dantel çok eski zamanlardan beridir var olan bir el işidir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok dantel örneğinin yanı sıra her geçen günde değişen trendler ve moda akımları ile beraber yeni model ve örnekler ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Dantellerin kullanım alanları da bu sebepten gün gün artmaktadır. Evlerimizin her köşesinde, her odasında dantelden izler bulmak mümkündür.

Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen dantellerden biri de havlu kenarlarıdır. Havlu kenarı örnekleri oldukça çeşitli ve fazladır. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örnekler de vardır. Havlu kenarları tığ işi örgü ile yapılan el emeği ürünleri arasında yer alır ve çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçalarından biridir.

Havlu kenarı dantel modelleri oldukça fazladır. Havlu kenarlarının daha şık ve gösterişli olması için çeşitli malzemeler de kullanılmaktadır. İnci, boncuk, halka, kurdele gibi birçok malzeme kullanılarak yapılan havlu kenarlarının daha şık ve gösterişli olması sağlanmaktadır.

Havlu kenarı dantel örnekleri arasında zor modeller olduğu gibi yeni başlayanlar içinde basit örneklerde bulunmaktadır. Havlu kenarı dantelleri diğer danteller gibi zor olmadığı ve küçük parçadan oluştuğu için ilk kez dantel örmeyi öğrenecek olan kişiler basit havlu kenarı örnekleri yardımı ile daha kolay ve kısa sürede öğrenebilirler.

Halkalı havlu kenarı dantel modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye ve yapılmaya başlamıştır. Havlu kenarlarının daha şık ve farklı olması için düşünülen fikirlerden biri de bu halka ile yapılan ürünlerdir. İlk bakışta yapımı zor ve karmaşık gibi gözükse de aslında oldukça basit ve keyiflidir. Sizlerde resimli anlatımlı ve şemalı görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ