HAMİLE KADIN KAÇ KİLO ALIR

HAMİLE KADIN KAÇ KİLO ALIR

Mutlu bir birliktelik ve ilişkinin vazgeçilmez unsuru bebek. Minicik ellere kavuşmak için ilk adımı attın. Hamilesin. Şimdi bir kadın olarak şaşkınlık, heyecan, mutluluk karmaşık duygular içerisindesin. Aklında yüzlerce soru var. Tabii ki biz kadınların en büyük korkusu ve kâbusu kilolar. Acaba hamile kadın kaç kilo alır? Gebeliğimi kaç kiloyla tamamlarım. Sonrasında nasıl zayıflarım. Bunlar ufak sorunlar. Dünyanın en kutsal görevini üstlendin. Annelik tarif edilemez bir duygu. Tebrik ederim. Şimdi kilo problemi hakkında biraz konuşalım.

Her insanın gebelikte alacağı kilo farklılık göstermekle beraber doğum öncesi kilon senin için en önemli kıstas.

Gebeliğin ilk üç ayında, 1 kg. ila 4 kg. ve bundan 1 sonrada hafta da 400-450 gr. alman en idealidir. En hızlı kilo artışı son 3 ay içerisinde olur. Son 3 aya dikkat yani. Bebek doğduktan 1 ya da 2 hafta sonra yaklaşık olarak 8-9 kilo kaybetmelisin. Tabii süt olsun diye annelerin dayatmalarından kurtulabilirsen. Eğer gebelik süresince aşırı kilo almadıysan hamilelik öncesi kilona 4-6 ay içinde geri dönmen oldukça normaldir. Boyu ve kilosu orantılı bir kadın için hamilelik süresince alınması gereken ortalama kilo 12 ile 17 olup boyu kilosuyla orantılı olmayan daha zayıf olan kadınlar için önerilen kilo artışı 18-20 kg’dır. Eğer sen normal vücut ölçülerine sahipsen normal beslenmene ek dengeli ve sağlıklı beslenmen yeterli olacaktır. Şişman kadınlar için önerilen kilo artışı 7 ila 11 kg’dır. Şişman kadınlar hamilelik süresince ne diyet yapmalı, ne de kilo kaybetmeye çalışmalıdır. Çünkü hamilelik zayıflama ve diyet dönemi değildir. Hamile kadın kaç kilo alır sorusunu bırak ve sağlıklı beslenmeye bak.

Unutma ki gebelik döneminde beslenme bebeğin beyin gelişimi için çok önemli bunu sakın unutma. Çok aşırı kilo almış bir kadın minik bir bebek doğurabileceği gibi çok az kilo almış bir kadın iri bebek de doğurabilir. Bu tamamen sağlıklı beslenmeye bağlı. Hamile kadın kaç kilo alır sorusunun yanıtını doğum sonrasında konuşmak dileğiyle. Tekrar tebrikler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ