Canım Anne

Hamileler Koronavirüs Riskini Merak Ediyor

Hamileler Koronavirüs Riskini Merak Ediyor

Türkiye ve dünyada devam eden koronavirüs salgını ile ilgili sitemizde pek çok yazı yazdık. Uzmanların açıklamalarından yararlanarak derlediğimiz bu yazılarımızdan bir yenisini bugün yayınlıyoruz. Hamileler koronavirüs salgınındaki risk durumlarını merak ediyorlar. Salgın sırasında hamile olan kadınlar bu süreçte ve doğum yaptıktan sonra kendilerinin ve bebeğin koronavirüs tehlikesinden diğerlerine göre fazla mı korunmalılar? Doğan bebeklerde koronavirüs riski nedir? Hamileyken Covid-19 testi yapılır mı? covid-19 testi pozitif çıkan kişilere hamilelikte koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Gibi pek çok sorunun cevabı uzmanların açıklamaları doğrultusunda yazının devamındadır.

Hamileler Koronavirüs

Hamileler Koronavirüs Tedavisi Olabilir mi?

Canimanne.com sitemizde yer alan Koronavirüs Hakkında Her Şey! Kornavirüsten Korunmak başlıklı yazımızda bu dönemde akıllarda olan pek çok soruyu cevaplamaya çalıştık. Bu yazımız ise hamileler koronavirüs salgını döneminde neler yapmalı, riskleri daha mı fazla gibi konulardadır. Kadın doğum uzmanları tarafından belirtildiğine göre bu dönemde hamilelikte koronavirüs riski bu dönemde hamile olmayanlarla aynı. Kendisinde virüsle ilgili belirtiler olan, test yaptıran ve sonucu pozitif çıkan hamileler koronavirüs tedavisi olarak da diğer kişilerle aynı tedaviyi görüyorlar. Buradaki önemli nokta pozitif hamile kadınların doğumlarını perinatolog, yoğun bakım uzmanı, doğum anestezi uzmanı, enfeksiyon hastalıkları uzmanının olduğu bir hastanede doğum yapmalarının uygun olacağıdır.

Hamilelerin Koronavirüs Riski

Hamileler Koronavirüs Olursa Bebeğe de Bulaşır mı?

Hamileler koronavirüs testlerinin pozitif çıkması halinde bebeğe bulaşıp bulaşmayacağını merak ediyor. Uzmanlar koronavirüs testi pozitif çıkan bir annenin karnındaki bebeğe bulaşması ile ilgili şu ana kadar net bir bilgi bulunmadığını, ancak bunun pek de mümkün olmadığını söylüyorlar. Hamile bir kadının koronavirüs pozitif olması halinde daha önceden belirlenen doğum şekli de değişmiyor. Uzmanların bu konudaki uyarıları doğum sonrası için… Doğumdan sonra her bireyin yapması gerektiği gibi doğum yapan annelerin de bebeklerinin bakımı ve emzirme sırasında gerekli hijyen ve korunma önlemlerini alması gerekiyor.

Hamilelikte Koronavirüs
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ