Hangi Doğal Taş Ne İşe Yarar?

Her derde deva olduğu hep konuşulan taşları artık evlerde görmeye alışmaya başlıyoruz. Taşların çeşitleri, özellikleri ve sağladıkları faydaları inceleyelim:

-Akik Taşı: Tembelliği giderir. Gerginliği azaltır. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Damarları kuvvetlendirir. Canlılık verir. Negatif enerjiden korur. Özgüveni arttırır. Mavi renkli akikler, konuşma gücü çekenler için faydalıdır. Konuşmaya, konuya yoğunlaşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır. Başarının taşıdır.

akik-tasi-canmanne

-Yeşim Taşı: Merhamet, huzur ve uyum taşıdır. Şans getirir. Ticaret hayatında bereket sağlar. Tüm hastalıklarda şifa etkisi vardır. Ruhsal olarak rahatlatır. Antioksidandır. Gözler için şifalıdır. Dinç ve uzun bir hayat sağlar. Cesaret verir. Negatif enerjinin atılmasını sağlar.

yesim-tasi-canmanne

-Mercan: Kötü düşüncelerden kurtulmayı sağlar. Kullanan kişilere mutluluk verir. Özgüven sağlar. Sedef hastalığına iyi gelir.

mercan-tasi-canimanne

-Ametist: Depresyondan kurtulmaya yardımcı olur. Sakin ve dingin bir hayat sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kanı temizler, enerji verir. Meditasyon için idealdir. Bağımlılık ve strese karşı savaş açar.

ametist-tasi-canimanne

-Yıldız Taşı: Şans taşıdır. Zihinsel ve duygusal iyiliği sağlar. Aşk ve neşe taşıdır. Yeni ufuklar açar, yeni şeyler keşfetmeye yönlendirir. Huzur ve yaşama sevinci verir.

yildiz-tasi-canimanne

-Kaplan Gözü Taşı: Bağımsız davranış kazandırır. Sevgililerin taşı olarak bilinir. Koruyucu özelliği vardır. Güç ve cesaret sağlar. Nazardan korur. Yaratıcılığı destekler. Sakinleştirir, iç huzuru arttırır. Astıma iyi gelir. Eklem ağrılarına iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelir. Sevgililer arasında telepatik bir bağ sağlar.

kaplan-gozu-tasi-canimanne

-Kehribar: Reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Boğaz enfeksiyonu, guatr, alerji sorunlarına iyi gelir. Ağrı giderme özelliği vardır. Ağıran yere bu taşı sürerseniz geçecektir. Bedene temas ettiği anda sıcaklık verir. Soğuk algınlığına iyi gelir.

kehribar-tasi-canimanne

-Lal: Oval bir taştır. Ticaret hayatında başarı sağlar. Karabasandan kurtulmamızı sağlar. Hormonları dengeler. Heyecan yatıştırır. Bedeni kuvvetlendirir.

lal-tasi-canimanne

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ