Harika Kapı Süsleri

Benim için ilk izlenim her daim önemli olmuştur. Bu ilk defa göreceğim bir insan için de geçerli ilk defa içine gireceğim bir ev için de geçerli. Kendime olan saygımdan ötürü her zaman temiz ve ütülü giysiler giyer, makyajımı yaparım ve saçlarımı her daim düzgün bir görüntüye sokarım. Evim de yine aynı şekildedir. Her daim toplu ve temiz olmasına özen gösteririm. Açıkçası birilerinin geleceği haberini aldıktan sonra yapılan temizlik bana çok da samimi gelmiyor. Bu tür duruşlar kişilerin çocukluğunda oluşur yavaş yavaş onunla birlikte büyür. Kısacası insanlar beni ilk gördüğünde akıllarında benim adıma bir şeyler kaydediyorlar ve aynı şeyi benim evim için de yapıyorlar. Bu yüzden kendime gösterdiğim ve evime gösterdiğim özen aynı oranda ilerliyor. Evimin girişi haliyle benim için çok önemli. Bu yüzden kapı paspasları ve kapı süsleri en çok sevdiğim aksesuarlardan.

canım anne-28

Haliyle bu kadar çok sevince birden fazla alma gereği duyuyor insan. Zamanla arkadaşlarıma ve aileme de bu kapı süslerini hediye etmek istedim e hal böyle olunca tabii bu işi kendim ele almak istedim ve kolları sıvadım. Şimdi kapı süsü nasıl yapılır diye merak edenlere güzel bir modelin tarifini vermek istiyorum. Hobi malzemeleri satan bir mağazadan isteğe bağlı olarak farklı şekillerde strafor alıyoruz. Yine sizin arzunuza göre straforu ne ile kaplamak istiyorsanız o materyali de temin etmelisiniz.

canım anne-27

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra yapım işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle straforu alıyoruz ve kaplayacağınız materyal ile kaplamaya başlıyorsunuz. Bu işlemi yaparken silikon tabanca kullanmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Kaplama işleminin ardından üzerine isteğe bağlı olarak kuru güller, kozalaklar, keçeden motifler yapıştırıp kapı süsünü kendinize göre süsleyebilirsiniz. Böylelikle tamamen el emeği göz nuru misafirlerinizin yüzünü güldüren kapı süsünüz hazır olmuş olacak.

canım anne-29

Bu tür kendin yap projeleri ile sizler kendinizi mutlu ederken aynı zamanda da yeni hobiler kazanmış olacaksınız. Şimdiden ellerinize sağlık hanımlar!

canım anne-30

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ