Hasır Kalp Lif Modeli Yapımı

Hasır Kalp Lif Modeli Yapımı

Lif modelleri arasında oldukça güzel bir görünüme sahip olan tam da çeyize konulmalık olan hasır kalp lif modelinin yapım aşamalarını ve videolu anlatımını sizler için hazırladık.

Yapımı aşk eldivenine benzeyen hasır kalp lif modeli iki parçadan oluşuyor. Hasır kalp lif modelini yaparken iki parçayı birbirine geçirip  ana modeli ortaya çıkarmanız gerekiyor. Dilim oluşturup daha sonra dilimleri birleştirmeniz gerekiyor. Çeyiziniz için aşkı simgeleyen bir model arıyorsanız hasır kalp lif modeli tam da aradığınız model. Lifin renklerini seçerken aşkı ifade eden kırmızı rengini mutlaka seçmenizi öneririz.

Hasır Kalp Lif Modeli Yapımı Aşamaları

  • İlk olarak iki renk ipliğe ve tığ gereklidir.
  • İlk ipi elinize alıp 13 fıstık uçuca işleyin. Daha sonra bu 13 fıstığın ucuna tekrar fıstık yapıp kapatın.
  • Tekrar 14 fıstığın ucuna fıstık yapıp yıldız tekniği çalışmasını devam ettirin. 3’lü fıstık yapıp hepsini beraber kapatın.
  • Fıstığın olduğu yuvadan bir tane fıstık yapıp diğerlerinden de aynı işlemi yaparak 3 fıstık yapıp üçünü beraber kapatın. Aynı şekilde devam edin. Tüm sırayı tamamlayınca dönün ve ilk yuvaya bir fıstık yapıp kapatın.
  • İlk yaptığınız fıstığın üzerine tekrar fıstık yapıp tüm sıra bitene kadar 3’lü fıstık işlemine devam edin.
  • Her bir parçada 6 adet uzun parmak örme yer almalıdır.
  • Her iki parçayıda işledikten sonra birleştirme işlemini yapmanız gerekiyor. birleştirme işleminde hasır tekniği yaparak ilerlemeniz gerekiyor.

Hasır Kalp Lif Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Hasır kalp lif modelini yapımını Pembeli Örgüler anlatımı ile detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ