Her Derde Deva Pirinç Suyu

Her Derde Deva Pirinç Suyu

Pilav yaparken pirinci suda bekletenlerdenseniz sizlere inanılmaz bilgiler vereceğiz sıkı durun. Şimdi bunu okuyan ve pirinci suda bekletmeden pilav yapanlar yerlerinde biraz kıpırdandılar sanıyoruz. Merak etmeyin, sizler de yazımızın devamını okuyun ve vereceğimiz bilgilerden faydalanın hanımlar.

blank

Bilenler bilir, pirincin tüm faydası aslında sıfır kaloriye sahip olan suyundadır. Peki, bu faydalı suyu nerelerde kullanabiliriz gelin birlikte bir göz atalım. Pirinç suyu hazırlamak için yarım bardak pirince 2-2,5 bardak su koyabilirsiniz. Pirinci bu şekilde 15-20 dakika beklettiğinizde ihtiyacınız olan pirinç suyunuz hazırdır. Hemen kullanmayacaksanız pirinç suyunu cam bir kavanozda buzdolabında 1 haftaya kadar saklayabilirsiniz. Pirinç suyunu kullanabileceğiniz alanların başında cilt sorunları geliyor.

blank

Uzak doğulu kadınları hatırlayız, ciltleri ne kadar da pürüzsüz oluyor değil mi? İşte bunun sırrı pirinç suyunda hanımlar. yeri gelmişken buraya bir parantez açmak gerekiyor. cilt sorunlarınızdan daha etkili bir şekilde kurtulmak istiyorsanız pirinç maskesi bu iş için ideal bir ürün olacaktır. Parantezi kapatıp biz yine pirinç suyunun faydalarını anlatmaya devam edelim.

blank

Pirinç suyunu her sabah yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra, bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Pirinç suyu ciltteki renk farklarını dengelerken akne problemlerinin de azalmasına yarar. Ayrıca egzama türü cilt sorunlarında oldukça iyileştirici etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. Alerjik durumlarda ve güneş yanıklarında hassasiyeti azaltır, cildi yumuşatır ve yanma hissini alır. Cilt bakımının dışında pirinç suyu saçlarınız için de ideal bir doğal bakım ürünüdür. Saçlarınızı yıkadıktan sonra pirinç suyuyla durulayın. Bu bakımı düzenli olarak uyguladığınızda birkaç hafta içinde saçlarınızdaki canlanmayı hissedecek, daha az döküldüklerine şahit olacaksınız hanımlar.

blank

Son olarak pirinç suyu mide bulantısı ve hazımsızlık yaşadığınız anlarda da imdadınıza yetişebilir. Özellikle mide sorunları yaşadığınız durumlarda 1 bardak pirinç suyunu yavaş yavaş içmeyi deneyin. Göreceksiniz rahatsızlığınız çok kısa sürede geçmiş olacak.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ