İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Dünyada “Türk danteli” olarak bilinen iğne oyası; ipek iplikten iğne ile oluşturulan kenar dantellerine verilen addır. İğne oyaları, herhangi bir tekstil ürününün ki bu genelde yemeni, yazma ve havlu, oda takımları, mendiller olmaktadır; kenarına oya olması amacıyla yapılan dantellerdir. El sanatları, bir ulusun kültürel kişiliğini yansıtması bakımından önemlidir. El işleri ile toplumda dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma gibi değerler de yaşamış ve yaşatılmıştır. Anadolu kadını duygularını renklere ve oyaya dönüştürmüştür. İğne oyası; floş ipek iplerle ve iğneyle düğüm düğüm işlenerek sevgiliye, hasrete, umuda, istek ve dileklere ulaşmak için kullanılmıştır. Çok zengin çeşide ve geçmişe sahip olan iğne oyaları, sadece süs eşyası olarak değil kişinin duygu ve düşüncelerini ifade etme aracı olarak da kullanılmıştır. İğne oyası havlu kenarı modelleri; iğne oyası yazma kenarları kadar zengin çeşide sahiptir. Aynı modeli iğne oyası ile süslemek istediğiniz her yerde kullanabileceğinizi aklınızın bir köşesinde bulundurun hanımlar.

İğne oyası havlu kenarı örmek istiyorsanız ve bu el işini daha önce yapmadıysanız işiniz biraz zor olacak. Sitemizdeki anlatımlı iğne oyası havlu kenarı örnekleri inceleyebilir, yardım alabilirsiniz. Ancak yine de sizin için hala zahmetli bir iş olmaya devam ediyorsa, bilen birinden destek almanızı önerebiliriz. Banyo ve mutfaklarında kullandıkları havluları satın alındığı gibi süslemesiz haliyle sunmayı sevmeyen ve elinden her iş gelen marifetli hanımların, havlularını süslemek için tercih ettikleri iğne oyası havlu kenarı örnekleri oldukça fazla bir çeşit yelpazesine sahiptir. İğne oyasının en kolay modellerini örmek bile yeterince zordur.

Besin değeri yüksek bebek yemekleri ile ilgili sayfamıza aşağıdaki linkten ulaşabilir, sitemizde ilginizi çeken ve beğendiğiniz tüm konuları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir; sizin gibi her konuda bilgi ve fikir sahibi olmak isteyen kişilerin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz hanımlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ