İğne Oyası Kardelen Modeli

İğne Oyası Kardelen Modeli

Çeyiz sandıklarının gözdeleri olan yazmaları süsleyen oyaların her geçen gün yeni modelleri ve örnekleri çıkmaktadır. Oyaların tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modelleri de vardır. Özellikle de son zamanlarda iğne oyası ile yapılan yazmalar daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni de iğne oyalarının daha şık ve zarif olmasından kaynaklı olmaktadır. İğne oyası eskiden beridir yapılıyor olsa da son zamanlarda kulanım alanları, modelleri ve örnekleri oldukça artmıştır.

İğne oyası modelleri oldukça fazladır. Tek renk kullanılarak yapılanları olduğu gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. İğne oyalarında motif olarak genellikle yaprak ve çiçek modelleri kullanılmaktadır. Çeşitli çiçek ve yaprak modelleri iğne oyası ile işlenerek ortaya şık model ve ürünler çıkmaktadır.

   İğne oyası örnekleri oldukça çeşitlidir. İğne oyalarının daha şık ve farklı olabilmesi için farklı materyallerden yardım alınmaktadır. İnci, boncuk, pul gibi materyaller kullanarak daha şık ve zarif modeller elde edebilirsiniz. İğne oyası yapması her ne kadar zahmetli ve zor olsa da ortaya çıkan sonuç için verdiğiniz emeğe fazlasıyla deyecektir. İğne oyası yapımı ilk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça keyifli ve basittir. Tekniğini kavradıktan sonra sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir yakınınızdan öğrenebilir veya bunun için açılan kurslara gidebilirsiniz.

   İğne oyası kardelen modeli son zamanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çiçek modelleri arasında yer alan kardelen modeli yazmalarınızın şıklığına şıklık katacak ve farklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. İğne oyası bilen ve farklı örnek ve model arayışında olan kişiler sitedeki görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Resimli anlatımlı modelleri ve örnekleri inceleyerek ve yakından takip ederek rahatlıkla sizlerde yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ