İğne Oyası Modelleri

Bu yazımıza iğne oyası yapabilen bayanların önünde saygıyla eğilmek gerektiğini belirterek başlamak en doğrusu olacaktır. Çünkü iğne oyası ve iğne oyası modelleri gerçekten büyük emek ve göz nuru isteyen bir iştir. Diğer el işi modelleri arasında her zaman bir adım önde olan iğne oyası örnekleri göz alıcı el işleri arasındadır. İğne oyası yazma modelleri bu el işlerinin en başında gelmektedir. Ancak son yollarda mutfak peçete kenarlarından tutun da havlu kenarlarına kadar hemen her yerde kullanılmaya başlamıştır.

igne-oyasi-modelleri-1

İğne oyası örneklerini çıkartmak da zordur. Eskiden öğrenmek isteyenler bilen birine rica eder ve kendisine de öğretmesini isterdi. Şimdi ise iğne oyası yapmak isteyen bayanlar internette birçok siteden yardım alabiliyorlar. Biz de sitemizde ve özellikle de iğne oyası yapımı ile ilgili olan yazılarımızda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Bu el işi fazlaca dikkat isteyen ve düzgün yapılması gereken, düzgün yapılmadığında hataların çok bariz ortaya çıktığı bir iştir.

igne-oyasi-modelleri-5

İğne oyası yazma kenarları yapılırken genellikle canlı renkler tercih edilir. Özellikle Anadolu’da kadınlar neredeyse kenarı iğne oyası olmayan yazma takmazlar. Ama tabii oradaki her kadın da iğne oyası ile yazma kenarı modeli yapmayı bilir.

igne-oyasi-modelleri-4

Bir kadının en iyi şekilde iğne oyası yapabilmesi için uzun zaman geçmesi gerektiğini de bilmek gerekir. Bu işin zor bir iş olduğunun üzerinde durmayarak azimle öğrenmeye çalışmak ve yanlış yapıldığında yılmamak işin püf noktasıdır.

igne-oyasi-modelleri-3

İğne oyası yazma modelleri ortaya çıkartabilmek uzun zaman alsa da bu işi öğrenmek için gerekli kararlılıkta olanların başarabileceği bir iştir. Yazma modelleri içinde, yazmayı işleyen kandın hayal dünyası ortaya çıkar ve çiçek modeli iğne oyasından tutun da meyve şeklinde olanlara kadar ne ararsanız vardır.

igne-oyasi-modelleri-2

Tüm iğne oyası modelleri ve yapımı için sitemizdeki iğne oyası bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. www.canimanne.com linkimizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ