Canım Anne

İğne Oyası Yazma Oyası Modelleri

İğne Oyası Yazma Oyası Modelleri

Oyalı yazmalar eskiden beridir çeyiz sandıklarının baş tacıdır. Yazma oyalarının geçmişten günümüze kadar gelmiş olan model ve örneklerinin yanı sıra yeni, güncel, trend modelleri de vardır. Eski ve yeninin birleşmesi ile beraber ortaya şık ve özgün modeller çıkmıştır. Yazma oyalarının tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi aynı zamanda iğne oyası ile yapılan modelleri de mevcuttur. Günümüzde iğne oyası ile yapılan yazmalar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. İğne oyasının şıklığı ve zarifliği kadınları o alana yönlendirmeyi başarmıştır. Her ne kadar tığ işi oyalara göre daha zor ve zahmetli olsa da ortaya çıkan sonuç için verilen emeğe değmektedir.

   İğne oyası modelleri çok fazla çeşitlilik göstermektedir. İğne oyası eskiden yalnızca yazmalarda kullanılırken günümüzde ise havlu kenarlarında, mutfak peçetelerinde, vitrin takımları, oda takımlarında, bohça kenarlarında da kullanılmaya başlamıştır.

   İğne oyası örnekleri arasında tek renk iplik ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örnekler de mevcuttur. İğne oyalarının daha şık ve farklı olması için ise pul, inci, boncuk gibi materyaller kullanarak yapabilirsiniz.

  İğne oyası yazma oyaları günümüzde tığ işi ile yapılan oya model ve örneklerine göre daha fazla yapılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. İğne oyası motifleri en çok yaprak ve çiçek motifleri tercih edilmektedir. Bunun dışında ise iğne oyalarının kendine has motif ve örnekleri mevcuttur.

Farklı ve değişik iğne oyası yazma modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyerek beğendiğiniz modeli yapmaya başlayabilirsiniz. İğne oyasına yeni başlayanlar için basit modeller olduğu gibi zor modellerimiz de mevcuttur.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ