İğne Oyasından Peçetelik Yapımı

İğne Oyasından Peçetelik Yapımı

  İğne oyasından yapılan ürünlere ve parçalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. İğne oyası şıklığı ve zerafeti ile hanımların yeni gözdesi olmuş durumdadır. Evlerinizin her köşesinde iğne oyasından izler bulmak mümkündür. İğne oyasına olan düşkünlüğün artması ile beraber kullanım alanları da oldukça artmıştır. Bununla beraber de birçok model ve örnek de ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de iğne oyasından yapılan şık, farklı ve bir o kadar da güzel olan peçetelik modelleridir.

İğne oyasından peçetelik yapımı aslında gözüktüğü kadar zor değildir. İğne oyası bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. İğne oyasından yapılan peçetelik modellerinde daha çok çiçek ve yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Masalarınızı süsleyen peçete yüzüklerini hazır almak yerine iğne oyasından peçetelikler yaparak rahatlıkla kullanabilir, el emeğinin şıklığını sofralarınıza taşıyarak misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.

İğne oyasından peçetelik modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk beyaz iplik ile örebileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi bir arada ve renkli ipleri kullanarak da şık modeller elde edebilirsiniz. İğne oyasından yapmış olduğunuz peçetelikleri süslemek ve daha şık hala dönüştürmek için inci, boncuk, kurdele gibi malzemelerle de süsleyebilirsiniz.

  İğne oyasından peçetelik örnekleri arasında kolay ve sade modeller olduğu gibi aynı zamanda ağır ve zor modeller de bulunmaktadır. İğne oyasına yeni başlayanlar basit modelleri inceleyerek fikir sahibi olabileceği gibi aynı zamanda iğne oyası konusunda daha iyi konumda olanlar ise zor ve ağır modelleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. Birçok model ve örnek için sitemizde bulunan görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ