Canım Anne

İlginç Bere Yapımı

İlginç Bere Yapımı

İlginç Bere Yapımı

Kışın soğuğun etkisi ile en çok kullandığımız aksesuarımız elbetteki berelerdir. Hem kafamızı sıcak tutması hem de tercih ettiğimiz model ve renklerle şıklığımıza şıklık katar.

Ancak bazen bir bere sadece bir bere olmaktan çok daha öte olabilir. Bereyi takan kişinin yaşını, psikolojisini, kişiliğini de yansıtmaya yardımcı olabilir. Çünkü değişik bere modelleri ile karşımıza çıkan kişiler, bazen yaşını bazen kişiliğini anlamamıza yardımcı olur. Söz gelimi bir çocuk beresi ile bir yetişkin beresi farklıdır. Yada neşeli birinin kullandığı bere renkleri daha canlıdır gibi.

Son günlerde bere ilginç modelleri yapılmaya başlandı. Hem çok eğlenceli görülen hem de fonksiyonel olan bu bereler hem hayatımızı renklendirdi hem de şıklığımıza şıklık kattı. Üstelik değişik çocuk bereleri sayesinde çocuklar bere takma alışkanlığı bile edindiler. Şirin görünümleri sayesinde çocuklar kendini mutlu hissederken kulaklarını ve kafasını sıcak tutması sebebi ile de anneler mutlu oldu.

İlginç bere modellerine örnekler verecek olursak; rasta saçlı bere, şovalye miğferi ve sakallı adam bereleri son günlerde oldukça revaçta.

İlginç bere yaparken önce berenin kendisi örülür. Sonrasında bereyi süslemek yada ilginç hale getirmek için diğer aksesuarlar örülür. Mesela şövalye miğferi modelinde önce sıradan bere örülür. Arkasından iki yanına ve kulak hizasına düğme dikilir. Sonrasında çene kısmı örülerek ilmek yardımı ile bu düğmelerden geçirilir. Böylelikle hareketli bir yapıya sahip olur. Bu çene kısmı da kışın çok soğuklarda ağzı korurken daha ılık günlerde yukarıya kaldırılarak kullanılabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi