İlk Adımlar İçin Doğru Ayakkabılar

İlk Adımlar İçin Doğru Ayakkabılar

İLK ADIMLAR DOĞRU AYAKKABILAR

Çocuklarınızın daha sağlık dolu adım atması çok önemlidir bunun içinde ilk adımlar doğru ayakkabılar seçilmesi gerekir.  bebekler dünyaya geldiklerinden sonra ortaya çıkan büyüme ve gelişmeleri üzerine aileye bireylerinin bu süreci çok dikkatli bir şekilde takip etmelidirler ve önemli unsurlardan biri de bebeklerinin attıkları ilk adımlardır. Bebeğiniz 12 ay geçtikten sonra yavaş yavaş yürümeyi öğrenmiş olurlar ve bu durumda aile bireylerini bir telaş alır ve bu durumda aile bireylerin aklına gelen ilk sorulardan biride doğru ayakkabı seçimi ne olmalıdır oluyor.

ilk-adim-icin-dogru-secim

AYAK SAĞLIĞINI ETKİLEYEN UNSURLAR

Yeni doğan çocukların %99 gibi bir kesimi sağlıklı ayak yapısına sahiptirler. Bu kadar büyük sağlıklı ayağa sahip olan kısımlık bölümdeki çocukların daha sonra kontrol edildiklerinde ayaklarının ilk gün ki gibi sağlıklı olmadığı gözlemlenmiştir. %46 lık bir dilimin ayak sağlığı yerindedir diğer kısmın ise kalıcı veya tedavi edilebilir rahatsızlıkları ortaya çıkar.

ilk-adim-ayakkabilari

İYİ AYAKKABININ SIRRI

İlk adım olarak adlandırılan ilk kullanılan ayakkabının ortopedik olmasına özen gösterilmelidir.

ilk-adimlar-için-dogru-ayakabbilar

AYAKKABI BAĞCIKLI OLMALIDIR

İlk adımlar doğru ayakkabılar istiyorsa aile bireyi ayakkabıda bağcık olmasına özen göstermelidir. Bağcıksız ayakkabılar kolay giyip çıkarmada kolaylık sağla da sağlık açısından doğru değildir çünkü standart kalıptadırlar çocukların ayakları standart olmadı için ayakkabın içerisinde olan ayak yürürken hareket ettiğinde öne veya yana basarken taşmalar olur bu yüzden bağcıklı ayakkabı tercih edilmelidir.

ilk-adim

TAMAMEN DERİ AYAKKABI SEÇİLMELİDİR

İlk olarak ayakkabıyı alırken mevsimine de uygun olarak da almalısınız kışın üşütmemeli yazın ise çocuğunuzun ayağını terletmemelidir. İlk adımlar doğru ayakkabılar için ortopedi olan ayakkabınızı doğal tamamen deriden olanlardan yana tercihinizi kullanmalısınız. Bu tarzdaki ayakkabılarda çocuğunuzun ayağını sıcak havadan ve soğuk havadan korumuş olursunuz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ