İstanbul yeni piknik alanları

İstanbul yeni piknik alanları nereleridir sorusuna cevap mı arıyorsunuz ? yaz mevsimi yaklaşırken ilk aklımıza gelen piknik yerleri olmaktadır. Piknik yapabileceğimiz yerler İstanbul olunca gitmediğimiz bir çok piknik alanı vardır.

Yaz boyunca gidebileceğiniz bir kaç piknik alanını hakkında sizler için güzel bir yazı hazırladık umarım gezerek piknik yaparak hoş vakit geçirebileceğiniz yaz mevsimi olsun. Bir çok yürüyüş alanı içerisinde bulunan, çocuklar için oyun yerleri olan yerleri bulunan güzel yerler keşfedebilirsiniz.

İstanbul yeni piknik alanları

1- Belgrad ormanları sabah yürüyüşü için ideal bir ortam, sabah kahvaltınızı orada yapabilir. Temiz havanın kokusunu alarak güzel hafta sonuna başlamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Belgrad ormanları sarıyere bağlıdır. Çocuklar için oyun alanları olan, bir çok yürüş parkuru, su kemerleri bulunan güzel ortamda harika hafta sonu sizleri beklemektedir.

Belgırat ormanı sarıyer

2- Büyük ada güzel yerler arasında deniz olarak en temiz ve sakin ortamdır. Piknik alanı mevcuttur. Yürüyüş için ortam güzel, bisiklet tutkunları için güzel bir gün onları bekliyor diyebileceğim yerler arasında büyük ada olduğunu düşünüyorum.

Büyük ada

3- Polonez park, en çok tavsiye edeceğim yerler arasında çok güzel bir gün geçirebilirsiniz. Piknik alanı çok güzel olan yerler arasında iş grupları olarak gidilebilir. Oyun parkurları olan yerler var. İçerisinde kahvaltı ve öğle yemeği yiyebilirsiniz. Sizler arkadaşlarınızla çok güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Polonez köy

4- Tabiat parkı, Göktürk göleti piknik için güzel bir ortam hiç gitmemiş olanlar için yeni yerler arasında tercihler arasına alabileceğiniz bir yer olarak sizler için tavsiye edebiliriz.

Göktürk göleti

5- Şile tercihleriniz arasında olabilecek piknik alanı olabilir. Avcıkoru tabiat parkı yaz mevsiminde farklılık arayanlar için güzel yerler arasında olacaktır. Konaklama yapılabilir, çocuklar park oyun alanı bulunan hafta sonu için düşünebileceğiniz yerler arasına girebilir.

Avcıkoru tabiat parkı

6- Kirazlıbent piknik alanı belgrad ormanları içerisinde bulunmaktadır. Piknik için güzel bir mekan olarak düşünülecek yerler arasında, yürüş yapabilir, mangal keyfi, içerisinde mescit, çeşme, büfe, çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Yaz boyunca gidilebilecek yerler arasında olabilir.

Kızılbent piknik alanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ