Canım Anne

Kanaviçe Nasıl Yapılır?

Kanaviçe Nasıl Yapılır?

El emeği, göz nuru ürünlere ve parçalara her geçen yıl yeni modeller ve ürünler eklenmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş birçok ürünün yanı sıra yeni örnekler ve modeller de ortaya çıkmaktadır. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen el emeği, el işleri evlerimizin her odasını da zarifliği ve şıklığı ile tamamlamaya devam etmektedir. El emeği ile yapılan birçok ürün çeşidi vardır. zarif dantellerden, keçelere, örgülerden kanaviçe işlemelerine kadar birçok ürün çeşidi bulunur.

Kanaviçe ince bir keten kumaş üzerine renkli iplikler ile yapılan işlemelere ve nakışa verilen isimdir. Çok eski zamanlardan beridir yapılan ve bilinen bir el işi ürünüdür. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış örneklerin yanı sıra her geçtiğimiz yıl da yeni modeller ve örnekler ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir. El emeği ürünlerin yeniden değer kazandığı günümüzde ise kanaviçe ürünler ve parçalar yeniden gün yüzüne çıkmıştır.

 

  Kanaviçe yapmak için öncelikle çeşitli ebatlarda kasnaklara ihtiyaç vardır. Bu kasnak kumaşın gergin olmasını sağlayarak daha rahat işleme ve nakış yapmanızı sağlar. İşleme, kanaviçe yapılacak olan kumaşı doğru seçmelisiniz. Daha rahat işleyebilmek için seyrek dokulu keten kumaşları kullanabilirsiniz. Kumaş seçiminde çok fazla seyrek veya çok sık kumaşları tercih etmeyiniz.

Kanaviçe yapmak için gerekli olan bir diğer malzeme ise iğnedir. Ancak iğne ucu küt olmalıdır. Aksi halde işleme yaparken parmaklarınız harap olur. Kanaviçe yapmak için renkli işleme iplerini tercih etmelisiniz. Yapacağınız modele göre renkleri tercih edip kullanabilirsiniz. En önemli bir diğer malzeme ise şablondur. Yapacağınız modelin şablonunu önünüze koyarak renkli iplikler ile kasnak üzerinde harikalar yaratabilirsiniz. Kanaviçe yapmak ilk bakışta zor gibi gözükse de aslında sayı saymayı bilen herkesin yapabileceği kolaylıktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi