Canım Anne

Kanaviçe Örnekleri – En Güzel Kanaviçe Modelleri

Kanaviçe Örnekleri – En Güzel Kanaviçe Modelleri

Eski geleneklerimizden biri olan ve yeni neslin pek bilmediği bir işleme olan Kanaviçe modelleri arayanlar için en güzel örnekleri hazırladık. 

Kanaviçe işlemeyi herkes bilmez. Eski yıllarda sıkça işlenen ve büyük el emeği olan Kanaviçe üzerinden birçok model yapılmaktaydı. Şimdilerde çok işlenmese de meraklıları genellikle ev dekorasyonunda kanaviçe modellerin kullanıyor.

Kanaviçe üzerinde havlu desenleri, yastık kılıfları, kırlent desenleri ve aklınıza gelebilecek tüm kumaşlar üzerinde tamamen kendi tasarımınız ile modeller yapabilirsiniz. Son zamanlarda gelin kızlarımız çeyizlerine kanaviçe çeşitlerini mutlaka koymaktadır. Kanaviçe üzerine eşinizle sizin adınızı yazıp, tarih atıp etrafını süsleyerek evinizde kullanabileceğiniz bir model haline getirebilirsiniz.

Kanaviçe modelleri yapabilmek için bir kasnağa ihtiyacınız vardır. Kumaşı bu kasnağa geçirip üzerine işleme yapmanız gerekir. Kasnak kullanmanın amacı kumaşı iyice gerdirmek ve kaymasını engellemektir. Bu sayede kumaşa yaptığınız tasarımlar daha düzgün olacaktır. Kumaş tercih ederken çok seyrek ve sık olmayan kumaşları tercih etmeniz gerekir.

Kanaviçe işlemeleri genellikle havlu kenarlarını süslemek için kullanılır. Gelin çeyizlerine konulan havluların kenarlarını süslemek için bir kumaş üzerine yapılan kanaviçeler kullanılabilir. Kanaviçe üzerine iğneye ipliği batırıp desenler yapabilirsiniz. Çocuklar için öreceğiniz yelek, ceket ve kazak modellerinin üzerine de kanaviçe tasarımları yapıp ekleyebilirsiniz. Bebeklerinizin yastık kılıfları için isimlerinin ve doğduğu tarihlerin olduğu kanaviçeler işleyip güzel bir hatıra oluşturabilirsiniz.

Kanaviçe Örnekleri – En Güzel Kanaviçe Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ