Kanaviçe Seccade Farklı Seccade Örnekleri

Çeyizlerinize koyabileceğiniz veya evinizde kullanabileceğiniz en güzel kanaviçe seccade örneklerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Çoğumuzun evinde bulunan namaz kılmak için kullanılan seccadeler üzerine kanaviçe ile desenler yapılabilmektedir. Kanaviçe etamin işine benzemektedir. Kanaviçe kumaşlar üstüne desen yapılabilmesi için normal kumaşlara göre biraz daha ince ve deliklidir. Delikli yapıda olmasının sebebi desenlerin daha düzgün durması ve kolay işlenilebilir olmasından dolayıdır. Bu yüzden kanaviçe işlerinde genellikle keten kumaş tercih edilmektedir.

Kanaviçe yaparken kumaşı sabitlemek için yuvarlak tahta sabitleyiciler kullanılabilir. Bunun dışında önce kumaşın üzerine yapacağınız şekli çizip daha sonra renkli ipleri iğneye geçirip şeklin üstünden geçerek de desenleri kolayca ortaya çıkarabilirsiniz.

Kanaviçe seccadeler genellikle her genç kızın çeyizinde bulunan bir parçadır. Genellikle çeyize konulan kanaviçe seccade örnekleri beyaz olmaktadır. Gelin deyince akla ilk beyaz geldiği için çeyizde yer alan çoğu şey beyazdır. Seccade üzerine kanaviçe yaparken şekillere dikkat etmek gerekir. Üzerinde namaz kılınacağı için çok fazla desen olmamalı ve uygun desenler olmalıdır. Kıble tarafını belirten şekilde baş kısmı yapılmalıdır. Desen renkleri ile seccade renklerinin uyumlu olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde ortaya güzel bir seccade örneği çıkmayacaktır.

Aşağıda yer alan kanaviçe seccade örnekleri arasından beğendiğinizi seçip kolayca yapabilirsiniz. Beğendiğiniz modellerin nasıl yapıldığı hakkında fikir sahibi olmak için ise aşağıda yer alan örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Kanaviçe Seccade Farklı Seccade Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ