Kanaviçe Yastık Modelleri

Kanaviçe Yastık Modelleri

Kanaviçe, uzun yıllardan beri hanımların keyifle yaptıkları el işleri arasında yer alır. Bir kasnak yardımı ile gerilen farklı türlerde bez parçaları üzerine, iğneyle resim yapma sanatı olarak yorumlanabilir. Kanaviçe yapımı oldukça zevkli bir iştir. Üzerinde uzmanlık kazandıktan sonra birçok modeli kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Kanaviçeyi birçok el emeği eşya üzerine uygulayabilirsiniz. Son zamanların moda el işi sanatı olan kanaviçeyi yastıklara uygulamak da tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır. Yastıklarınızın üzerine işleyebileceğiniz çok sayıda kanaviçe modeli bulunmaktadır.

Kanaviçe, gözenekleri olan bez parçaları üzerine yapılan işlemelere verilen isimdir. Kanaviçe yapımı için özel bezler ve ipler üretilmektedir. Bu bez parçasını, içerisinde gergin durmasını sağlayan bir yapı içerisine yerleştirilmektedir. Bu yapıya kasnak adı verilir. Kanaviçe için tasarlanmış olan bu bezlerin özel gözenekleri bulunmaktadır. Bu özel gözeneklere işleme yapılması amaçlanır. Kanaviçe yapılırken ilmekler her bir gözeneğe çarpı şeklinde atılır. Önceden belirlemiş olduğunuz şekil, matematiksel olarak hesaplanır. Kanaviçenin matematiksel bir hesaba dayanan el işlerinden birisi olduğundan söylemek mümkündür. El işlerine yetenekli olmayan kişiler, bu hesap sayesinde basitçe birbirinden güzel kanaviçeler tasarlayabilmektedir.

Kanaviçeden yastık yapmak isterseniz, dışarıda hazır satılan hazır bir etamin yastık başlığı alabilirsiniz. Bu yastık başlığının üzerine belirlediğiniz şekli işlemeniz çok fazla zamanınızı almayacaktır. Aklınıza gelen neredeyse her şekilde etamin parçaları üzerine işlemeniz mümkündür. Bunun dışında kanaviçe yapmak için gerekli malzemeleri satan çok sayıda internet firması da bulunmaktadır. Bu araçlar mefruşat satmakta olan yerlerde de bulunabilir. Buralardan elde edebileceğiniz malzemeler ile siz de kolaylıkla kanaviçe işleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan kanaviçe yastık modellerini inceleyebilir, kanaviçe yastık modellerinin nasıl yapıldığına dair videolara Youtube aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ