Kanaviçe Yatak Takımı Modelleri

Kanaviçe Yatak Takımı Modelleri

  Kanaviçe çok eski zamanlardan beridir bilinen ve yapılan el işi ürünlerinden, parçalarından biridir. ince dokunmuş, gözenekli keten kumaş üzerine renkli iplikler ile yapılan işleme ve nakışlara verilen isimdir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok kanaviçe modelinin yanı sıra günümüzde de birçok model ve örnek ortaya çıkmıştır. Kanaviçe yapması ilk bakışta zor gibi gelse de aslında gerekli malzemeler elde edildiğinde rahatlıkla herkesin yapabileceği kolaylıktadır.

  Kanaviçe örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Kanaviçe işlemesi ile çok şık ve gösterişli ürünler elde edebilirsiniz. Mutfaklarınız için harika peçete takımları, salonlarınız için şık vitrin takımları, masa örtüleri, yatak odalarınız için ise yatak takımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde dekor amaçlı kullanabileceğiniz şık kırlentler elde edebileceğiniz gibi kasnağa yaptığınız kanaviçe işlemesini direk tablo olarak odanızda da değerlendirebilirsiniz.

  Kanaviçe yatak takımı modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Kanaviçenin şıklığı ve gösterişi yatak odalarınıza ayrı bir hava katacak hiç olmadığı kadar şık olmasını sağlayacak. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış örneklerin yanı sıra yeni güncel ve modern örneklerde vardır. Eski ile yeninin buluşması ile beraber özgün model ve örneklerinde ortaya çıktığı bilinmektedir. Yatak odalarındaki kanaviçeler genellikle beyaz keten kumaşların üzerine renkli iplikler kullanılarak yapılmaktadır. Her ne kadar kanaviçe işlemesi zahmetli olsa da yapımı oldukça keyiflidir ve verdiğiniz emeğe fazlasıyla değer. Kanaviçelerinizi tek renk iplik kullanarak yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller d elde edebilirsiniz. Özellikle yatak örtüsü, takımı yapacağınız zaman seçtiğiniz kumaşın ve iplerin kaliteli olmasına dikkat etmeli ve ona göre seçip yapmalısınız. Yatak odanızın genel havasına uyum sağlayacak renkleri seçmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ