Karatay Diyeti Nedir? Canan Karatay Diyet Listesi

Karatay Diyeti Nedir? Canan Karatay Diyet Listesi

Açıklamaları ile çoğu diyestiyenin tepkisini alsa da yılların tecrübesi olan Canan Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır içeriğimizden bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Canan Karatay sağlıklı beslenme ile ilgili yaptığı açıklamalar ile her zaman dikkat çekiyor. Hangi yağ daha sağlıklı, hangi sebze ve meyveler tüketilmeli, şekerin zararları gibi konularda sıkça kamuoyuna bilgilendirmeler yapan Canan Karatay’ın kilo vermek için hazırladığı diyet listesi çoğu kişi tarafından oldukça beğeniliyor. Canan Karatay diyeti ile bir ayda 10 kilo verebilir, daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Karatay Diyeti Nedir?

Canan Karatay diyeti sağlıklı yağlar ve protein ağırlıklı beslenerek yapılan bir diyettir. Bu diyette günlük şeker, karbonhidrat ihtiyacını aşmadan beslenmek önemli bir noktadır. Vücudumuz yağı ve protein iyi sindirir fakat şeker ve karbonhidratın fazlası depo edilir. Depo edilen şeker ve karbonhidratın fazlası yağa dönüşüp kilo sorununa neden olur. Karatay diyetinde kırmızı et, tavuk ve özellikle de balık ön plandadır. Ayrıca sağlıklı yağlardan olan tereyağı, zeytinyağı da mutlaka tüketilmelidir. Bu diyet sayesinde kilo kontrolü yaparken aynı zamanda vücut sağlığı da korunur. Canan Karatay’ın diyet listesini hayatınıza düzenli bir şekilde yerleştirdiğiniz de yaşınız ilerlese bile çoğu hastalık sizi etkilemeyecektir.

Canan Karatay Diyet Listesi

Aşağıda yer alan diyet listesinde genellikle sağlıklı beslenmeye dayalı yiyecekler bulunmaktadır. Herhangi bir hastalığınız veya özel durumunuz var ise diyeti uygulamadan önce mutlaka bir uzman görüşü almanız gerekir. Diyabet, kolesterol gibi hastalıklarınız var ise diyet listesinde yer alan bazı besinler çıkarılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ