Kavanozdan İğnelik Yapımı

canımanne4

Parasının kıymetini bilen, aklına türlü türlü yenilikçi fikirler gelen hanımların hepsi bu yazıyı muhakkak okumalı! Para kazanmanın çok zor olduğu bu dönemlerde harcamak bir o kadar kolay olmaya başladı. Eğer ki çocuk sahibiyseniz paranın nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz bile. Hal böyle olunca biz kadınların buna bir dur demesi gerektiğini düşündüm ve kendimce bazı tasarruf yollarına başvurdum. Eğer siz de şuan bu yazıyı okuyorsanız eviniz ve keseniz için harika bir yöntem ile tanışmanıza çok az kaldı demektir.

canımanne5

Elden çıkarmak istediğimiz ya da evin kilerinde boşta beklettiğimiz her ne varsa hepsini bir araya getirdim ve hayal gücümün de yardımı ile yeni eşyalar yapmak için kolları sıvadım. Eğer sizler de bizim gibi kitap okuyan bir aileyseniz bu kendin yap projesi sizler için kurtarıcı olacaktır. Sizleri daha fazla meraklandırmadan projemin adını ve yapımını anlatmaya geçeyim. Benim gibi iğne iplik ile aranız oldukça iyi ise ve fazla iğneleri nereye koyacağınızı bilemiyorsanız bu tarif tam da size göre. Ne mi yapacağım? Tabii ki evdeki fazla kavanozlarımı değerlendirip iğnelik yapacağım!

canımanne

Kavanozdan iğnelik yapımı için bir adet kavanoza, bir parça elyaf veya pamuğa, mukavvaya ve kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyacımız olacak. Öncelikle kavanoz kapağımızın ebatını ölçüp mukavvamızı kesiyoruz. Ardından mukavvanın üzerine kumaş parçamızı koyuyoruz ve elyafımızı içine dolduruyoruz.  Ardından hazırladıklarımızı kavanoz kapağımızın üzerine yapıştırıyoruz. Böylelikle kavanozdan iğneliğimizi bitirmiş oluyoruz.

canımanne2

Sizler de evlerinizde kullanmadığınız eşyaları bu şekilde değerlendirip evinize değişiklikler katabilirsiniz. Böylece eskileri atmayıp yenileri ile değiştirmiş olursunuz ve ortaya çıkan görüntü sizleri de fazlasıyla memnun eder. Geri dönüşüm için bir şeyler yapıyor olmanız sizleri faydalı şeyler yaptığınız için huzurlu kılar.

Şimdiden kolay gelsin!

canımanne3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ