Keçeden Kazak Nasıl Yapılır?

Keçeden Kazak Nasıl Yapılır?

Keçeden kazak nasıl yapılır ? yazımızın içinde sizlere ufak detaylar anlatmaya çalıştık umarız faydalanacağınız güzel modeller ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Eskiyen ürünleri ve kıyafetleri değerlendirmek ve yeni ürünlere dönüştürmek günümüzde çok fazla anlam kazanmıştır. Sizde eskiyen kazaklarınızı birkaç adımda keçeli bir kazağa dönüştürerek farklı kıyafetler elde edebilirsiniz.

Keçeden Kazak Nasıl Yapılır?

 

Kazağınızı keçeye dönüştürmek için yüksek ısı ile deterjanla yıkayıp, yüne yüksek ısı da kurutmanız gerekir. Bu işlemleri yaptığınızda kazağınız artık keçe görünümünde olacaktır. Bunun kollarını ve alt beden kısımlarını keserek şık bir bolero elde edebilirsiniz. Bunun için biraz beceriniz ve hayal gücünüz kullanmak yeterli olacaktır.

Keçeye dönüştüreceğiniz kazak mutlaka hakiki yün olmalıdır. Aksi halde çalışmanızdan bir sonuç elde edemezsiniz. Şimdi sıra yıkayıp kurutup keçe haline dönüştürdüğünüz kazağı şekillendirmeye geldi. Bolero gibi alt tarafından ve kollarından kestiğiniz kazağınızı aynı şekilde orta kısmından oval bir şekilde keserek ayırınız. Kestiğiniz kısımların çıkışmaması ve daha şık görünmesi için tığ ile kenarlarına renkli iplik ile kenar gidiniz. Daha sonra ise istediğiniz materyaller ile süsleyebilirsiniz. Süslemek için düğme, boncuk, pul, inci ne isterseniz onu kullanabilir ve serbest çalışabilirsiniz.

Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış bir ürün satın alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. Bunun için sizde eski yün kazaklarınızı keçeye dönüştürerek farklı kıyafetler elde edebilirsiniz.

Keçeye dönüştürdüğünüz kazağı yine farklı kıyafetler yaparak da değerlendirebilirsiniz. Mesela giymediğiniz yün bir kazağı aynı yöntem ile keçeye çevirip çocuğunuz için şık bolero veya yelekler yapabilirsiniz. Kesim ve dikim yaparak süslemeler ekleyerek kendi tarzınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Günlük hayatınızda rahatlıkla kombinlerinizde kullanabileceğiniz bu model kıyafetleri sizde evinizde rahatlıkla tasarlayıp yapabilirsiniz. Aynı zamanda keçeye dönüştürdüğünüz kazaktan, keçeden şık bir çanta da elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve yeteneklerinize kalmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ