Kenar Dantel Modelleri

Özellikle evlenecek genç kızların tercih ettikleri kenar dantelleri günümüzde hala yerini korumakta. Geleneklerimiz arasında yer alan kenar dantelleri pek çok alanda kullanılıyor. Havlu kenarları, nevresim, yastık, çarşaf ve kırlentlerde farklı motiflerle işlenmiş kenar dantelleri oldukça şık bir hava veriyor.
Kenar dantelleri denince akla en çok gelen havlu kenarı örnekleri. Çeyiz hazırlığına giren genç kızların sergilemek üzere hazırlık yaptıkları havlularda kenar dantelleri oldukça ilgi görmekte. Günümüzde hazır olarak da satılmakta olan kenar dantelleri tekstil mağazalarındaki raflarda yerlerini almakta.

Yüzlerce motif ve desenle hazırlanan kenar dantel modelleri renkli modelleri ile de rağbet görmekte.
Evlerimizde misafirlerimize en çok kenar dantelli havlular sunarız. Kenar dantelleri el emeği ve göz nuru olması yanı sıra geleneklerimiz içinde yer almaktadır. Kenar dantelleri ister tığ ister şiş ile örülebilmektedir. Havlular kenarlarından sonra en sık kullanılan alan kırlentler, yastık kenarları, nevresim ve çarşaflardır.

Havlu kenarlarını yaptırabileceğimiz gibi ev tekstili satan dükkanlardan da temin edebiliriz. Aynı zamanda boş zamanlarımızı geçirmemiz için de güzel bir meşgaledir. Kenar dantel örnekleri kullanım alanları arasında el işi yatak örtüleri ve pike takımları da bulunmaktadır.
Evlerimizde banyolarımıza ve yatak odalarımıza ayrı bir hava veren kenar dantelleri, salonlarımızda kullandığımız kırlentlerimiz için de şık görünüm kazandırmaktadır. Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlar özellikle çeyiz sandıklarını kenar dantel motifli havlular, pike takımları, nevresim, çarşaflar ve yastıklar için hazırlanan çeşitli kenar dantelleri ile doldurmaktalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ