Kendin Yap – Eskileri Değerlendirme Fikirleri

Kendin Yap – Eskileri Değerlendirme Fikirleri

Evinizde eskiyen eşyalarınızı, kıyafetlerinizi kaldırıp çöpe atmak yerine onları kendin yap projeleri eşliğinde bambaşka ürünlere dönüştürebilirsiniz. Bu fikir hem boş zamanlarınızı değerlendirmek için iyi bir fikir olurken hem de keyifli zaman geçirmenizi, yeni bir ürün sahibi olmanızı da sağlamaktadır. Şimdi size eskileri değerlendirme fikirleri ile ilgili birkaç örnek sunacağız. Bunlara göz gezdirerek aynı zamanda kendi hayal gücünüzü ve el becerilerinizi de güçlendirerek harikalar yaratabilirsiniz.

  • Eski, kullanılmayan kazaklarınızı, kışlık çoraba dönüştürebilirsiniz. Kol kısmını koltuk altından keserek dikiniz. Kazak kumaşından, dokusundan kışın giymek için harika bir fikir olacaktır.
  • Eski gömleğinizin alt tarafını keserek mutfak önlüğüne dönüştürebilirsiniz. Ön tarafına ise küçük cepler dikebilirsiniz.
  • Büyüklerin eskiyen, kullanılmayan tişörtlerinden, elbiselerinden küçükler içi mini kıyafetler elbiseler yapabilirsiniz.
  • Eski yünlü kazaklarınızı ya da desenini çok beğendiğiniz ama eskiyen kıyafetlerinizi keserek dekoratif kırlente dönüştürebilirsiniz.
  • Çocuklarınızın eski tulumlarının içine pamuk doldurarak ve kafa dikerek pelüş oyuncağa çevirebilirsiniz.
  • Eskiyen yünlü çoraplarınızın baş kısımlarını keserek eldivene çevirebilirsiniz. Kış aylarında sıcacık giymek için oldukça iyi bir fikirdir. Yapımı ise bir o kadar basittir.
  • Gömleğinizin kolları mı eskidi? Hemen çöpe atmayı düşünmeden önce kollarını keserek onu şık bir yeleğe dönüştürmeye ne dersiniz? Böylelikle şık bir yeleğe sahip olursunuz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ