Kendinizi Motive Etmenin Yolları

Kendinizi Motive Etmenin Yolları

  Ne zaman kendinizi yorgun ve bitkin hissetseniz kendi kendinizi motive ederek yeni maceralara katılmaya ve atılmaya teşvik edin. Emin olan daha dinç ve keyifli olacaksınız. Yeni maceralara atılma isteği sizi kendinize getirecektir.

  Alışkanlıklarınızı değiştin, kendiniz için birkaç değişiklik ve yenilik yaparak hayatınızı monotonluktan çıkarabilirsiniz. Farklı bir kokuya sahip yeni bir duş jeli, yeni bir çamaşır sepeti veya farklı saç modelleri deneyerek hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Size keyif veren aktiviteleri bir kağıda yazıp bunları her hafta veya ayda bir kez olsun yapmaya çalışın. Böylelikle daha enerji dolu biri olursunuz, hayat enerjiniz artar.

Kendinize mutlaka hedef belirleyin ve ona göre hareket edin. Kendinize aile hayatınızda veya kişisel olarak farklı hedefler belirleyip belirlediğiniz hedefe ulaşmak için çaba sarf edebilirsiniz. İnsan hayatındaki hedefler ne kadar çok olursa o kadar çok yaşama nedeni olacaktır. Kendinize küçük de olsa hedefler belirleyerek basamaklar halinde onlara ulaşmayı deneyiniz.

Kafanızda oluşan bir hedef veya proje için bir süre belirleyin. Bir hafta bir ay veya ne kadar zaman gerekiyorsa o kadar, ona da de hayatınızı şekillendirin. Böylelikle üzerinize çöken miskinlik ve ağırlıktan kurtulmuş olursunuz. Hedefler insanları diri tutmak için en iyi fikirlerden biridir.

   Yaratıcı olun, bolca düşünün ve beyin fırtınası yapın. Şuan neredesiniz, 5 yıl veya 10 yol sonra nerede ve nasıl olmak istersiniz gibi soruları kendinize sorarak yolunuzu belirleyin. Böylelikle bu yolda kendinize hedefler ve sınırlar çizerek hayatınızı hareketlendirmiş ve bir amaca yönelmiş olursunuz.

Geçmişten bu güne kadar yapmış ve başarmış olduğunuz işleri listeleyin ve kendi başarılarınız ile gurur duyun. Eğer bunları başarmışsanız siz daha bir çok şeyi de başarabilir ve hayatınızı karamsarlıktan kurtarabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ