Kitap Tutacağı Modelleri

Kitap Tutacağı Modelleri

    Kitaplarınız için eğer bir kitaplığa sahip değilseniz kitaplarınızı dizdiğinizde onları iki yanında tutmasını sağlayacak dekoratif kitap tutacağına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için birçok öneri ve fikir ortaya çıkmıştır. Sizde bunlara göz atarak yararlanabilirsiniz.

İki adet düz ahşap parça kestirin. Üst kısmını yapay çimen ile kaplayınız. Orta kısmını dere yapabilmek için boş bırakınız. Çimen kaplamanız bittikten sonra boş bıraktığınız orta kısmı mavi renge boyayınız. Daha sonra üstüne yapay küçük ağaç ve hayvan figürleri yerleştiriniz. Boşta kalmış olan kitaplarınız için çok güzel bir kitap tutacağına sahip olmuş olursunuz. Hem şık görünümlü hem de doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Özellikle de retro döşenmiş evler için harika bir fikir daha sizi bekliyor. Eski telefonların ahizelerinden ikisini alın alt tarafına düz iki parça monte edip kitaplarınızın birer köşesine yerleştirin. Böylelikle evinizdeki kitaplar hem ortalıkta kalmamış olacak hem de dekoratif bir tutacağa sahip olmuş olacaksınız.

İki adet ahşap kütük elde ederek eskitme boya ile boyayabilirsiniz. Daha sonra etrafını farklı renklerle şekiller vererek çok şık kitap tutacağı elde edebilirsiniz. Hem basit hem de hoş görünümlü bu modelin yapılışı da oldukça basittir.

Evinizdeki eski cam kavanozlarınızı değerlendirmek için harika bir fırsat daha sizleri bekliyor. İki adet cam kavanoz elde ederek bunları istediğiniz renk yaldızlı boya ile boyayıp kitap tutacağı olarak kullanabilirsiniz. Renkli kavanozlarınızın içine mum veya çiçek koyarak daha da renklendirebilir, farklılık katabilirsiniz.

2 adet tuğla ile kitap görünümlü tutacak yapma fikrine ne dersiniz? İki adet tuğlayı istediğiniz renkte boyadıktan sonra üstüne en sevdiğiniz kitabın adını yaldızlı boya ile yazarak çok şık kitap tutacağı haline dönüştürebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ