Kız ata yeleği yapılışı

Kız ata yeleği yapılışı

Kız ata yeleği yapılışı kız çocukları için oldukça çok kullanışlı ve güzel olan ata yeleği modelimiz sizlerin beğenisinde olmaktadır.

Kış ve sonbahar mevsiminin vazgeçilmezi yelek modelleri oldukça fazla olarak yapılmaktadır. Özellikle çocuklarda yelek modelleri olmazsa olmazlardan hem kıyafet tamamlayıcı ve pratik giyimi sayesinde annelerimizin tercihleri arasındadır.

Örgüler elinden gelen hanımlarımızın vazgeçilmezi olmaktadır. Gerek hediye vermek için, kendi çocuklarımız veya sipariş alan hanımlarımız var. Kız ata yeleği sizlerin aradığı modelimiz olabilir. Yapımı video anlatımlı olması sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Farklı renklerde ve istediğiniz ip markası tercihi ile örebilirsiniz. Şiş tercihiniz ip kalınlığı ve inceliğine göre değişim gösterecektir. Aldığınız ipin etiketinin arka kısmında kaç numara şiş ile örüleceği gösterilmiştir bakmanızda fayda vardır. Diğer ayrıntı ise elinizin ayarı buda önemlidir.

Yapmak isteyen arkadaşlarımıza şimdiden çok kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Yeni örgü modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Kız ata yeleği yapılışı

Kız ata yeleği detayları ve yapılışı

Yeleğimiz için kartopu ve başak ip markası tercihi edilmiştir.

4 Numara şiş kullanımı

Tam 1 yumak ip gitmiştir.

39 ilmek ile önden başladım 22 ilmek örüp geri döndüm diğer sıralarda 2 ilmek 2 ilmek katarak geri dönüş yaptım 3 ilmek kalıncaya kadar bu şekilde ördüm 3 ilmek kalınca 1 ilmeği selanik diğer iki ilmeği haroşa ile devam ettim.

Koltuk kesimi bittikten sonra yaka kesimini yaptıktan sonra örgüye omuza kadar devam ettim sonrada arkayı ense kısmı için ilmekler attım koltuğa kadar ördüm.

Koltukta artırma yaptım ve her 10 sırada artırma yaptım 50 sıra haroşa olunca kestim.

Önleri birbirine dikerek ekledim yanları diktim her iki önden de selanik ilmeğinin yanındaki haroşa dan ilmek kaldırdım her ilmeğin arasında ilmek artırdım fırfırları ördüm çiçeklerle de süsledim.

Örgü, örgüler ve el işleri, bebek yelek yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Kız ata yeleği yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Nezihe Gözütok kanalına bu güzel yelek modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ