Kızınızı Regl Dönemine Alıştırın

Kızınızı Regl Dönemine Alıştırın

  Her genç kız zamanı geldiğinde regl olmaktadır. Anneler kızlarını bu konuda bilgilendirmeli ve önceden bu durum için alıştırmalar yapmalıdır. Bu yüzden kızınız ile bu konularda konuşmaktan çekinmeyiniz. Regl dönemi yaklaştı ise bunun ile ilgili çalışmalara ve alıştırmalara başlayabilirsiniz.

  İlk regli dönemi kızların hayatlarındaki en önemli dönemlerden biridir. Bir annenin en büyük korkularından biri kızının regl dönemini korku ve endişe ile karşılamasıdır. Bunu engellemek için bazı ipuçlarına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu dönem her genç kızın yaşadığı normal ve doğal bir süreçtir. Biraz destek vererek kızınızın bu dönemi daha rahat atlatmasını sağlayabilirsiniz.

Genç kızların regl dönemine doğru bedensel değişimleri olmaktadır. Siz bu değişimlerin kızınız için normal olduğunu anlatmalı ve onu dinlemelisiniz. Memelerin büyümeye başladığı iki yıl içerisinden adet görülmeye başlamaktadır.

Bu da 11 ve 13 yaşları arasında tekabül eder. Regl dönemi gelmeden önce mutlaka öncesinde sarı veya beyaz akıntı olmaktadır. Kızınız bu dönemde günlük ped kullanmak isteyebilir. Bunu o konuda destekleyip yanında fazladan birkaç ped ve temiz iç çamaşırı taşımasını söyleyebilirsiniz. Böylelikle oluşabilecek kazalara karşı da önlem almış olacaktır.

Birçok kadın ev genç kız regl döneminden önce ve regli döneminde ağrı ve sızı çekmektedir. Bunun için kızınızı yönlendirmeli onun düzenli ve sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hafif egzersizler yapmasını söyleyerek ağrılarını hafifletebilirsiniz.  Bu süreçte eğer kızınızın yanında olursanız çok rahat ve stres, korku yaşamadan bu süreci atlatmış olacaktır.

  Kızınızın regl döneminde yaşayacağı değişiklikler için onu önceden bilgilendirmeli ve korkmaması için onun yanında olduğunuzu belli etmelisiniz. Bu süreçlerin doğal olduğunu ve her genç kızın yaşadığını bilmelidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ