Klasik tığ işi bere modeli yapılışı

Klasik tığ işi bere modeli yapılışı

Klasik tığ işi bere modeli çoluk çocuk genç yaşlı her yaşa uyan bir modeldir. Genel olarak bakıldığında bereler kışın vazgeçilmez ihtiyaçlarındandır. Bu doğrultuda örgüseverler birçok farklı tasarım üretmişlerdir. Özellikle yetişkinlerde ve erkeklerde klasik bere modelleri tercih edilir.

Burada paylaştığımız içeriğe ve videya muhakkak göz atın. Sizlerinde etrafında işte bu bere tam sana göre diyeceğiniz birisi muhakkak vardır. Şimdi genel olarak malzeme ve yapılışa bir göz atalım.

Malzemeler Tercihe göre örgü ipi ve uygun numarada tığ

 Yapılışı 5 zincir çekip ucuna batıp birleştirerek beremize başlıyoruz. Oluşan yuvarlağın içine 15-20 (istenilen boyuta gore ayarlanmalı, videoda detaylar mevcut) tane ikili yada üçlü trabzan yaparak ilk sırayı tamamlıyoruz. ikinci sırada her trabzanın üzerine ikişer defa batıp trabzan sayimizi ikiye çıkarıyoruz ( ya da bir tek bir çift yapıyoruz daha küçük boyut için ) sonrasında 5-6 sıra çiftlerin üzerine çift batıyoruz ve beremiz istediğimiz ölçülere gelene dek artırmaya devam ediyoruz. Çevresi cm. olarak istenilen boyuta geldiğinde ise her trabzana tek batarak devam edip boy kısmı santim ölçüsüne denk gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Eğer ki kenar kısmına lastik modeli düşünüyorsanız bitmesine 1-1.5 santim kalınca ister sık iğne ister lastik modeli koyarak beremizi tamamlıyoruz. En kolay haliyle uygulayabilmek için videoya mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Farklı modeller ve anlatımları için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz. Videolarımızın devamı için lütfen beğenip, paylaşarak destek olmayı unutmayın. Her zaman olduğu gibi; sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız. Yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelmesini diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ