Kolay Bebek Patiği Yapımı

Kolay Bebek Patiği Yapımı

Kış aylarında bebeklerin ayağı üşümesin diye onlara patik örüp giydirebilirsiniz. Genellikle hamile kadınlar ve nene olacak kişiler bebekler için patik örmek ister. Kolayca örebileceği bebek patik yapımının detaylı anlatımını sizler için hazırladık.

Bebekler için kış aylarında genellikle patikler örülür. Patikler hem görüntü olarak güzel durur hem de bebeklerin ayaklarını sıcak tutar. Genellikle hamile olan kadınlar hamilelik süresinde bebeklerine patik örmek ister. Patik örmek için çok fazla örgü bilmenize gerek yoktur. Çünkü bazı patik modellerinin örülmesi oldukça kolaydır.  Kolay bebek örgü patiği modelinin yapılışı ve videolu anlatımını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kolay Bebek Patiği Yapımı Aşamaları

  • Taban kısmı yapmak için orlon ipe 17 tane zincir çekin daha sonra bir tane atlayıp ikinciye batın ve sık iğne yapın. Sonra ikisini birlikte kapatın.
  • Arka taraf sıkı iğne ön tarafa gelen kısım ise baş tarafı dolanıp tırabzan yapılacaktır.
  • 7 tane sık iğne yaptıktan sonra dokuz tane tırabzan yapın. Dokuzuncunun olduğu yere tekrar tekrar batma işlemi yapın. 6 tane aynı yere battıktan sonra sekizinciye batın.
  • Aynı işlemi bu aşamada başa kadar tekrarlayın ve baş kısmına gelin. Tırabzana tırabzan sıkı iğneye sıkı iğne mantığıyla ilerleyin. Bu şekilde ilerleyerek tabanı hazırlayın.
  • Taban bitince üst kısmı yapmak için ipi tabana batın. Daha sonra düz tarafı kendinize dönderip ipi tutturun başına dolayın. Belinden alıp ikili tırabzan yaparak ilerleyin.Bu şekilde ilerlemeye devam edin.
  • Sonra beyaz kısmı bitirdikten sonra pembe iple tekrar aynı işlemi yapın. Üst kısmı fıstık yaparak ilerleyin.
  • Kolay bebek patiğinin yapım aşamalarının detaylarını videodan izleyerek takip edebilirsiniz.

Kolay Bebek Patiği Yapımı Aşamaları Videolu Anlatım

Pembeli örgüler anlatımıyla kolay bebek patiğinin yapım aşamalarını detaylı olarak takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ