Çeşitli Yazma Oyası Örnekleri

Yazmanın Anadolu kadını için önemi çok büyüktür. Eskiden bu yana kullanılan yazmalar kadınlarımızın süsü, örtüsü olmuştur ve böyle devam etmektedir. Adına şarkılar türküler yazılan yazmalar bugünde halen kullanılmaya devam etmekte ve değerini asla kaybetmemektedir. Kadınlarımızın en önemli aksesuarından olan yazmalar el işi ile işlenerek, göz nuru ile süslenerek, kenarlarına göz alıcı oyalar yapılarak değeri kat kat artırılmıştır. Genç kızların çeyizlerini süsleyen yazmalar, sandıklarımızın baş tacı, demir başı olmuştur. Bir çeyizin olmazsa olmazı oyalı yazmalarıdır.

Oyalar yazmaların süsü, göz nurudur. Bir çok çeşit yazma oyası örnekleri vardır. Eskiden günümüze kadar gelmiş nostaljik örnekler olduğu gibi en yeni, en trend oya örnekleri mevcuttur. Eskiyle yeninin bir araya getirildiği özgün oya örnekleri de vardır. Eğer sizde yazma oyaları ile ilgileniyor ve yeni örnekler arıyorsanız doğru yerdesiniz hemen sitemizi ziyaret ederek resimli anlatımlarımıza göz gezdirerek istediğiniz örneği seçip işe koyulabilirsiniz. Sizde en yeni yazma oyası örnekleri denemek istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin. En güncel, en yeni, en trend örnekler sitemizde yer almaktadır. Anlatımı aşamalı olarak anlatılan, resimli paylaşımlarımızda mevcuttur.

Tığ ile yapılan, iğne ile yapılan birden fazla yazma oyası modelleri vardır. Son yıllarda tığ işi oyalar değerini kaybetmiş daha çok iğne oyası ile yapılan örnekler rağbet görmeye başlamıştır. Sizde nasıl bir model istiyorsanız ona göre modellere göz atıp isteğiniz örneği yazmanıza işleyebilirsiniz. Yeni sezonun en göz alıcı, en trend oya modelleri sitemizde mevcuttur. Öncelikle işe hangi modeli yapmak istediğiniz ile başlayabilirsiniz. Daha sonra yazmanızın renklerine uyumlu olacak ipleri seçip modeli uygulamaya koyulabilirsiniz. Allı, güllü, pullu, çiçekli birden çok model sitemizde bulunmaktadır. Sizde birini seçip kayifle yapmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ