Köşeli Dantel Modelleri

Köşeli Dantel Modelleri

Geçmişten günümüze kadar dantel işleri hala pek çok evde mutlaka bir köşede bulunmaktadır. En çok karşılaştığımız dantel örnekleri içerisinde bulunan köşeli dantel işleri hala popülerliğini korumaktadır. Köşeli dantel modelleri diyince akla ilk gelen vitrin ve mutfak dolapları içerisine konulan örneklerdir. Şimdilerde hazır yastık ve yorgan kılıfları bulunsa da, eskiden yastık ve yorgan kılıflarına da çeyizlik dantel işleri yapılmaktaydı. Köşeli dantel işleri ayrıca gelin ve damat bohçaları için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kolay dantel örnekleri arasında en çok tercih edilen köşeli dantel modellerinin, tığ ile yapımı oldukça basittir.

koseli-dantel-modelleri-2

Masa örtülerine de uygulanabilen basit dantel işleri masaları süsleyerek evinizde şık bir görünüm sağlıyor. Peçete ve havlularınızın kenarları için basit dantel modelleri deneyebilir ve böylece harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Pikeler, namazlık, koltuk örtüleri, masa örtüleri, bohçalar, peçete ve havlular için basit bir şekilde uygulayabileceğiniz birçok tığ işi dantel modelleri bulunmaktadır.

koseli-dantel-modelleri-3

Köşeli dantel örnekleri şifonyerler, tuvalet masaları ve komidinlerin bulunduğu yatak odalarında da sergilenebilmektedir. Dantel işlerinin zor olduğunu düşünen hanımlar, kolay dantel modelleri ile de şık görünümler elde edebilirler.

koseli-dantel-modelleri-5

Basit veya karmaşık olması fark etmeksizin, dantel işleri kullanılan her alan zaten göz kamaştırıcı olmaktadır. Günümüzde hala tepsi ve vitrin içleri için dantel işleri yapan hanımların sayısı oldukça fazladır. Misafirlerinize çay ve kahve sunumu yaparken oldukça dikkat çeken tepsi içi dantel modelleri birbirinden farklı görünümleriyle sunumlarınızın vazgeçilmez bir parçasıdır.

koseli-dantel-modelleri-1

Çok amaçlı kullanılan pamuklu veya saten kumaştan yapılmış olan örtülerinizi yapımı kolay dantel modelleri ile süsleyebilirsiniz. Sehpa örtülerinde de karşımıza sıkça çıkan tığ işi dantel modelleri her genç kızın çeyiz sandığında mutlaka karşımıza çıkmaktadır.

koseli-dantel-modelleri-4

Sitemizdeki tüm dantel ve tığ işi modellerimizi sizler için ekledik. Tümünü görmek için dantel ve örgü işleri kategorimizi ziyaret ediniz. Sosyal medya hesaplarınızda sayfalarımızı paylaşarak daha çok kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

koseli-dantel-modelleri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ