Kurutulmuş Limondan Küpe Yapımı

Kurutulmuş Limondan Küpe Yapımı

Merhaba sevgili canimanne.com takipçileri. Bugün sizlerden gelen istekler üzerine farklı bir konuya değineceğiz. Türk kadınının takıya meraklı olması özelliği ve hamaratlığı onu kendi takısını kendisi yapmaya yönlendirmiştir. Ev yapımı takılar oldukça revaçta olmakla beraber özellikle dikkat çeken konu başlıklarının arasında arasında kurutulmuş limondan küpe yapımı yer almaktadır.

blank

Kurutulmuş limondan küpe yapımı için gereken malzemeleri sıralamak gerekirse;

  • Limon
  • Küpe yapımı aparatı
  • İstenen renkte oje

Evde küpe yapımı işlemine başlayabilmek için öncelikle limonun halka halka dilimler halinde kesilmesi ve kurutulması gerekmektedir. Bu noktada hazır olarak kurutulmuş ve halka şeklinde limonların satıldığını belirtmekte de fayda var. Ayrıca küpe hangi renkte yapılmak isteniyorsa o renk oje kullanılacaktır. Bujiterilerden alınacak olan küpe aparatımız da bulunduğu takdirde kurutulmuş limondan küpe yapımı için hazırız demektir.

blank

Kurutulmuş Limondan Küpe Nasıl Yapılır?

Kurutulmuş limondan küpe yapımı için halka şeklinde ve kuru limon halkalarını istenen renk oje ile dikkatlice boyayarak işe başlıyoruz. Dikkatlice boyadığımız limon halkalarını bir kenara koyuyoruz ve ojenin de kuruması için bir süre bekliyoruz. Bu arada küpelerimizi tek renk oje ile boyamak durumunda değiliz. İstenildiği takdirde kuru halka limonun üzerine oje ile çizeceğimiz çeşitli desenler tamamen hayal gücünüze kalmıştır.

blank

Oje ile boyadığımız limon kuruduktan sonra sıra küpe aparatımızı takmaya gelir. Halka limona geçireceğimiz küpe aparatı ile kurutulmuş limondan hakla küpe yapımı bu şekilde tamamlanacağı gibi, eğer istenirse halka limona ilaveten farklı aparatlar da kullanılarak küpemizi daha ilgi çekici ve daha yaratıcı hale getirebiliriz.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ