Lif Modelleri ve Yapılışı

Örgü deyince aklınıza ilk ne geliyor, tabii ki lifler. Hepimizin bildiği üzere örgü işleri son yıllarda inanılmaz revaçta, lifler de bundan nasibini alan banyo aksesuarlarından. Hatırlarsınız, eskiden annelerimiz başladıkları örgü kazaklarda yanlış yapınca o parçayı sökmek yerine life dönüştürürdü ya da eskimiş, küçülmüş örgü işleri kesilip yeniden düzenlenir ve kalan hayatlarını lif olarak geçirirlerdi. Bunların hepsi hafızamızda kalan, bizi gülümseten güzel anılar. Günümüze gelirsek lif modelleri aklınızın alamayacağı kadar çeşitlendi. Sevimli hayvan figürleri mi ararsınız, rüzgar gülleri mi dersiniz, tek parça olanı da var, içine elinizi geçirebileceğiniz torba şeklinde olanı da. Renk ve modelde sınır tanımayan liflerle ilgili biraz konuşalım istiyoruz.

blank

Şiş ile örebileceğiniz modellerin yanı sıra tığ işi lif modelleri de unutmayın deriz. Banyoların vazgeçilmezi olan lifler sanıyoruz ki en kolay örgü işlerinin başında geliyor. Başlangıçta belirttiğimiz gibi çok detaylı lif örnekleri olduğu gibi kolay lif örnekleri de var elbette.

Örgü işi, özellikle tığ işleri müthiş bir dinlence ve keyiftir. Kendinizi zorlamadan başlayacağınız en güzel örgüler de liflerden geçiyor. Evde kalmış artık yünleri değerlendirerek üreteceğiniz bu kolay ve zevkli başlangıcı şimdi yapmaya ne dersiniz? Belki ilerleyen zamanlarda ördüğünüz lifler, aile bütçenize katkı sağlamak için atacağınız ilk adımdır.


Elinize ilk tığ aldığınız zamanları hatırlayın, üç zincir çekip ikili üçlü trabzanlar yaparak kendi etrafında dönerek oluşturduğunuz yuvarlak sarmal örgüler eminiz sizin evlerinizde de lif ailesinin arasındaki yadsınmaz yerini almıştır. Lif nasıl örülür sorusuna ilk cevap böylelikle verilmiş olur.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ