Maket Araba Yapımı

Okul öncesi çocuklarınızın el işi yeteneğini geliştirmek için onlara maket araba yapımını öğretebileceğiniz örnekleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Özellikle erkek çocukların ilgili olduğu arabaların maketini yapmak için onlara nasıl yapıldığını kolayca öğretebilirsiniz. Okul öncesi eğitimde bu tür el işi etkinlikleri oldukça önemlidir. El işi etkinlikleri ve maket yapımları çocukların hayal dünyasını geliştirip onların yeteneğini geliştirmektedir. Ayrıca eğlenirken öğrenmesini de sağlamaktadır. Ortaya yeni bir şey çıkarak çocukların kendine güveni de artmaktadır. Bu nedenle çocuklarınıza sıkça bu tür etkinlikleri yaptırmanızı öneririz.

Maket araba yapımında doğru şablon, doğru malzemeler ve teknikleri kullanmanız gerekmektedir. Şablona bağlı hareket ettiğinizde yapacağınız maket araba hem doğru olarak ortaya çıkacak hem de size vakit kaybettirmeyecektir.  Çocuklarınıza maket araba yapımını öğreterek onlara bir hobi edinmesini sağlayabilirsiniz. Maket yapımında onlara mutlaka yardım edin fakat tüm hepsini siz yapmayın. zorlandığı yerde yardım edip ona destek olabilirsiniz.

Maket Araba Yapımı

Gerekli Malzemeler: karton (isteğe göre çubuk), yapıştırıcı, makas ve maket şablonu gereklidir.

Yapılışı:

  • Seçtiğiniz şablona göre renkli veya isteğe bağlı renksiz kartonu şablona göre kesiniz. Eğer tahta çubuklardan yapacaksınız ona göre bir şablon bulup hareket ediniz.
  • Daha sonra şablonda bağlı olarak kestiğiniz parçaların her birini şablonda ki gibi birleştirin.
  • Birleştirme yaparken tutkalı kullanın ve taşırmadan yapın.
  • Şablonda ki tüm parçaları birleştirdikten sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ