Maket Ev Yapımı

Çocuklarınızın el işini geliştirmek için onlara yaptırabileceğiniz en güzel ve yapımı basit maket ev yapımı örneklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Gelişim çağındaki çocuklarda genellikle el becerileri daha kuvvetlidir. Onlara bu süreçte el işi etkinliklerini yaptırarak zekasının gelişmesini sağlayabilir ve neye yeteneği olduğunu öğrenebilirsiniz. Hepimiz çocukken okulda maketten ev ödevi yapmışızdır. Çoğumuz sıradan bazılarımız ise özene bezene herkesten farklı maket evler ortaya çıkarmışızdır. Sizde çocuklarınıza maketten ev yapma etkinliğini göstererek onun hem eğlenmesini hem de ortaya yeni birşey çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan örnek maket ev yapımının versiyonlarını çocuklarınız ile birlikte deneyip zevkinize göre yapabilirsiniz.

Maket Ev Yapımı

Gerekli Malzemeler: Renkli kartonlar, yapıştırıcı, makas

Yapılışı: 

  • İlk olarak yapacağınız maket evin şablonunu çıkarın. Daha sonra ise bu şablona uygun olarak tüm parçalarınızı güzelce eksiksiz kesin.
  • Daha sonra parçalarınızı yapıştırıcı yardımı ile birleştirin. Çatı kısmını yaparken dikkatli olun.
  • Tüm parçaları birleştikten sonra kapı ve pencereleri oluşturmayı unutmayın.
  • Daha sonra ise maket evinizi istediğiniz renge boyayın.
  • Maket evin bahçesini de yapmayı unutmayın. Bahçeye çim olarak yeşil kartonları küçük küçük kesip koyabilir veya yeşil ipleri aynı şekilde kullanabilirsiniz.
  • Bahçenize ağaçlar, köpek kulübesi, çiçekler ve küçük bahçe mobilyaları eklemeyi de unutmayın.

Maket Ev Örnekleri

Aşağıda yer alan maket ev örnekleri arasından beğendiklerinizi seçip yukarıda yer alan adımlara göre kolayca yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ