Makrome İpinden Supla Modeli Yapılışı

Renkli sofralar kurmayı seven hanımlar için yeni tığ işi örgü supla modeli sunuyoruz sizlere bugün. Boyutlarını küçültüp büyüterek fincan, bardak ya da tabak altlığı olarak hazırlayabilirsiniz.

Malzeme olarak polyester makrome ipi kullandık videoda . Fakat tercihe göre ipin rengi ve yapısı değişebilir. Pamuk makrome , koton ip ya da polyester ip kullanabilirsiniz. Renk kullanımında herbir parçayı ayrı renkte hazırlayarak cıvıl cıvıl sofralar kurabilirsiniz. Yahut her parçayı aynı renklerde hazırlayıp sade ama şık sofralar kurabilirsiniz.

Yapılışına göz atacak olursak ;

Elimize ve ipimize uygun numarada tığ ile orta kısımdan 6 zincir çekerek başladık. İki ucu birleştirip bir halka oluşturduk. Bu kısımda sihirli halka ile de başlayabilirsiniz. Halkanın içini üçlü trabzanlar yaparak dolduruyoruz. İpin kalınlığına göre halka içindeki trabzan sayısı değişebilir. Ben 15 tane trabzanla sırayı tamamladım. İlmek kaydırma yaparak ilk başta yaptığımız trabzan tepesine sabitleyip yeni sıraya geçiyoruz. Sıra başında 3 zincir çekip her trabzan tepesine ikişer trabzan yaparak ikinci sırayı tamamlıyoruz.

Sıra geçişlerinde ve diğer yerlerdeki tüm detaylar için videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Her sırada çift battığımız trabzanların takip ederek çift batıp ara kısımda kalanlara da tek batarak istediğimiz boyuta gelene kadar devam ediyoruz. İstediğimiz boyuta ulaşınca renk değiştirip sıra başında 3 zincirle başlıyoruz. arada bir zincir boşluk bırakarak üçlü trabzan yapıyoruz . Trabzanın üçüncü ilmeğini yaparken tığda olan tek ilmeği de beraberinde çıkarıyoruz. araya beş zincir çekip hemen sıradaki trabzana batıp aynı döngüyle sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Sıra sonunda üçüncü renge geçiyoruz. Beş zincir boşluğunun birinden sabitleyip üç zincir çekerek başlıyoruz. Aynı boşluğun içine dokuz tane trabzan yapıyoruz. Sıradaki beş zincir boşluğuna sabitliyoruz. Ve aynı döngüyle sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Sıra bitince ikinci kullandığımız renkle tekrar başlayıp her ilmeğin tepesine bir sık iğne yaparak örgümüzü tamamlıyoruz.

Sitemizde buluna tüm supla modelleri ne göz atabilirsiniz. Videomuzu beğenip sosyal hesaplarınızda paylaşmayı ihmal etmeyin. Ayrıca kıymetli yorumlarınızı da bekliyor olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ