Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Makyajın gün boyu bozulmadan durması için kullanılan makyaj sabitleyicinin nasıl kullanılması gerektiğini detaylı olarak içeriğimizden bulabilirsiniz.

Makyaj sabitleyicileri son zamanlar en fazla kullanılan makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Makyajın gün içerisinde akmaması, bozulmaması ve cilt sorunlarına yol açmaması için makyaj sabitleyiciler kullanılır. Özellikle özel günlerde yaptığınız makyajın üstüne mutlaka makyaj sabitleyici sürmenizi öneririz. Yaz aylarında çok fazla terleme olduğu için ciltte makyajın akması olası bir durumdur. Ciltteki makyaj aktığı zaman ortaya kötü bir görüntü çıkmaktadır. Bu kötü görüntüyü engellemek için makyaj altına mutlaka makyaj bazı bittiğinde ise makyaj sabitleme spreyi kullanmak gerekir. Gün içerisinde akmayan ve pürüzsüz duran bir makyaj için sabitleyiciyi doğru kullanmak gerekir. Makyaj sabitleyici ürünler transparan ürünlerdir. Bu yüzden cildinize herhangi bir renk vermez. Mat ya da parlak bitişli olanları seçip makyaj görünümü istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Ayrıca makyaj sabitleyiciler makyajın daha doğal durmasını sağlamaktadır.

Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

  • Makyaja başlamadan önce mutlaka makyaj bazı kullanın. Tüm makyajınızı yaptıktan sonra en son aşamada makyaj sabitleyici ürünü yüzünüze sıkın. Sabitleyici yüzünüze sıkarken çok fazla yakından sıkmamaya özen gösterin. 20-30 cm uzaklıktan sıkmak en doğru tercih olacaktır. İlk sıktığınızda cildinizde ıslak bir görünüm olacaktır. Fakat 2-3 dakika bekledikten sonra cildinizle bütünleşip kuruyacaktır. Sabitleyici spreyi sıkarken göz ve burun bölgenize gelmemesi için dikkatli olup uzaktan sıkmanız gerekir. Spreyin nefesine karışması solunum sistemi hastalıklarına neden olabilir. Aynı şekilde gözlere girmesi de göz yanması veya enfeksiyona neden olabilmektedir.

Evde Makyaj Sabitleyici Nasıl Yapılır?

Ayrıca evde kendi makyaj sabitleyicinizi de kolayca yapabilirsiniz.

https://youtube.com/watch?v=dVcQ_9wqZho

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ