Makyajla Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

Makyajla Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

Yüzü olduğundan daha ince göstermek, burnu düzeltmek ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için yapılan kontür hakkında tüm detayları derledik.

Son zamanlarda kadınlar arasında makyaj trendi olan kontür yapmak sizi bambaşka bir insana çevirebiliyor. Kontür sayesinde olduğunuzdan daha küçük yüzlü, daha dolgun yanaklara sahip, daha düzgün bir burun görünümü yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru ürün ile doğru yere doğru teknik ile kontür yapmayı bilmektir.

Kısaca yüz boyutlandırma işlemi olan kontür profesyonel makyözler tarafından uygulanmaktadır. Evde kontür yapabilmek için doğru bilmeniz gerekir. Kontürü doğru yapmadığınızda ortaya kötü bir görüntü çıkabilmektedir.  Kontürü genellikle kadınlar burun bölgesi için kullanır. Kontür sayesinde kusursuz bir burun görünümü elde edebilirsiniz.

yüz şekline göre kontür uygulama

Makyajla Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak yüzünüzde kusurlu bulduğunuz daha iyi görünmesini istediğiniz yerleri belirleyin.
  • Mutlaka kontür fırçası alın. Kontür fırçası veya süngeri daha iyi işlem yapmanızı sağlayacaktır.
  • Yüzde belli bölgelere kontür uygulanır. Bu bölgeler elmacık kemiğinin hemen altı yani elmacık kemiği çizgileri, alın bölgesi, burun ve çene bölgesi, boyun bölgesidir.
  • Yüzünüzün tipine göre kontür uygulamanız gerekir. Her yüz şeklinin hatları farklıdır bu yüzden farklı makyaj teknikleri ile doğru görünüm elde edilir.
  • Kontür için özel ürünler vardır. Bu ürünler genellikle cilt tonunuzdan daha koyu renktedir. Daha koyu renkte olmalarının sebepleri ise yüzün ana hatlarını ortaya çıkarmaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ