Menekşe Çiçeği İğne Oyası Modeli

Menekşe Çiçeği İğne Oyası Modeli

İğne oyası şıklığı ve zarifliği ile kadınların yeni gözdesi haline gelmiştir. Eskiden beridir yapılan iğne oyaları günümüzde değerini günden güne artırmaya devam etmekte ve kullanım alanları da giderek artmaktadır. İğne oyası yapmak ilk bakışta zor gibi gözükse de aslında tekniği kavrandığı zaman yapımı zahmetli olmuş olsa da oldukça keyiflidir.

İğne oyası çeşitleri oldukça fazladır. Kullanım alanları giderek artmakta ve bununla beraber model ve çeşitleri de artış göstermektedir. İğne oyası ile yapılan yazma oyaları, havlu kenarları, oda takımları, vitrin takımları, şömentabllar, masa örtüleri ve daha niceleri mevcuttur.

   İğne oyası modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanları olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullandığı model ve örnekler de vardır. İğne oyalarında daha çok çiçek ve yaprak motifleri kullanılıyor olsa da kendine has model,  motif ve örnekleri de mevcuttur.

İğne oyası örnekleri arasında daha şık ve zarif görünenler de vardır. Çeşitli materyallar yardımı ile iğne oyalarının şıklığına şıklık katılmış ve farklı modeller ile kadınların gözdesi haline gelmeyi başarmıştır. Yaptığınız havlu kenarı veya diğer iğne oyası modelleri ve örneklerinde inci, boncuk, kurdele gibi materyalleri kullanarak daha zarif ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

   Menekşe çiçeği iğne oyası modeli son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Bu oyanın yapımında daha çok mor, sarı ve yeşil renkler yapılmaktadır. Mor renk kullanılarak çiçeğin yaprakları, sarı renk kullanılarak tomurcuğu, yeşil renk kullanılarak da çiçeğin yaprakları yapılmaktadır. Bu renklere uyum sağlayacak yazmalarda oldukça şık ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu modelin yapımını merak edenler sitemizdeki bulunan şemalı, resimli anlatımlı görselleri takip ederek ve yakından inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ