Canım Anne

Menekşe Çiçeği Oyası Modelleri

Menekşe Çiçeği Oyası Modelleri

Hanımların sıklıkla tülbent ve baş örtü kenarlarında tercih ettikleri İğne oyası çok kıymetlidir. El emeği göz nuru kadınlarımızın büyük bir hassasiyet ve incelikle iğneyi ipliğe dolayarak, adeta şaheserler çıkartır. İğne oyası Anadolu kökenli olup, çok büyük geçmişe dayanır. Ananelerimizin gençliklerini süsleyen ve güzelleştiren iğne oyaları birçok yerde işlenir.

Menekşe çiçeği oyası son derece güzel bir görüntü sağlar. Yazma ve tülbent kenarlarına ayrı bir hava verir. Tülbentlere menekşe çiçeği oyası, baş örtülerine menekşe oyası, yazmalara menekşe çiçeği oyası işlenirdi. Son zamanlarda fularlara da işlenmeye başlamış, çok da ilgi görmüştür. Etnik ve yöresel dokulara hitap eden iğne oyasını farklı kombinlerde kullanmak oldukça ilginç ve güzeldir. Kadına hoş bir hava katar. İğne oyası sadece kıyafet ve başörtülerine işlenmemektedir. Havlu kenarlarında da zarif bir görüntü sağlar. Havlunun rengine yada içindeki her hangi bir renge göre işlenen menekşe iğne oyası banyo yada mutfakta zerafeti simgeler. Özellikle misafirler için asılan havluya yüzünü silmeye çekinen misafirleri düşününce insanda bir tebessüm oluşuyor. Havlu kenarları dışında birçok yerde de kullanılır. Kabartmalı menekşe çiçeği oyası, basık menekşe çiçeği oyası yapılabilir.

Hanımların iğne oyasını öğrendikten sonra kolaylıkla yapabileceği menekşe modeli oyayı istediği her hangi bir yerde kullanabilir. Farklı renk ve iplik çeşidi kullanılarak yapılan modeller çok rağbet görmektedir. Tek yumakta rengarenk ipliği de üreten dantel iplikçileri hanımlara sunuyor. Ve gökkuşağı gibi rengarenk desenli İğne oyası havlu kenarı modelleri de çıkartmak mümkün. İğne oyasının alternatifleri, katalog, internet yada hayal gücünüzün enginliği ile de doğru orantıda genişletilebilir. Çiçekli iğne oyası, boncuklu iğne oyası, pullu iğne oyası gibi çeşitleri de vardır. Ve son derece ilgi görmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi