Menekşe Çiçeği Oyası Modelleri

Hanımların sıklıkla tülbent ve baş örtü kenarlarında tercih ettikleri İğne oyası çok kıymetlidir. El emeği göz nuru kadınlarımızın büyük bir hassasiyet ve incelikle iğneyi ipliğe dolayarak, adeta şaheserler çıkartır. İğne oyası Anadolu kökenli olup, çok büyük geçmişe dayanır. Ananelerimizin gençliklerini süsleyen ve güzelleştiren iğne oyaları birçok yerde işlenir.

Menekşe çiçeği oyası son derece güzel bir görüntü sağlar. Yazma ve tülbent kenarlarına ayrı bir hava verir. Yazmalara menekşe çiçeği oyası işlenirdi. Son zamanlarda fularlara da işlenmeye başlamış, çok da ilgi görmüştür. Etnik ve yöresel dokulara hitap eden iğne oyasını farklı kombinlerde kullanmak oldukça ilginç ve güzeldir. Kadına hoş bir hava katar. İğne oyası sadece kıyafet ve başörtülerine işlenmemektedir. Havlu kenarlarında da zarif bir görüntü sağlar. Havlunun rengine yada içindeki her hangi bir renge göre işlenen banyo yada mutfakta zerafeti simgeler. Özellikle misafirler için asılan havluya yüzünü silmeye çekinen misafirleri düşününce insanda bir tebessüm oluşuyor. Havlu kenarları dışında birçok yerde de kullanılır. Kabartmalı menekşe çiçeği oyası, basık menekşe çiçeği oyası yapılabilir.

Menekşe Çiçeği Oyası Modelleri

Hanımların iğne oyasını öğrendikten sonra kolaylıkla yapabileceği modeli oyayı istediği her hangi bir yerde kullanabilir. Farklı renk ve iplik çeşidi kullanılarak yapılan modeller çok rağbet görmektedir. Çiçekli iğne oyası, boncuklu iğne oyası, pullu iğne oyası gibi çeşitleri de vardır. Ve son derece ilgi görmektedir.

İğne oyası, yazma modelleri, el işleri  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ