Canım Anne

Mevlid Kandili Ne Zaman? En Yeni Resimli Kandil Mesajları!

Mevlid Kandili Ne Zaman? En Yeni Resimli Kandil Mesajları!

Müslümanların en önemsediği dini günler arasında yer alan Mevlid Kandili ne zaman? Diye sorulmaya epey bir zaman önce başlandı. 2019 Mevlid Kandili tarihi sorgularına internette sıkça rastlanırken biz de sizler için bu özel ve dini gün hakkında bazı bilgilendirmeler yapmaya çalıştık. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in doğduğu gün olarak bilinen Mevlid kandilinde oruç tutulur mu? diye soranların sayısı da oldukça fazla. Mevlid Kandili Mesajları başlığında yazılan yazımız da bu tarihlerde çok ilgi görüyor.

2019 Mevlid Kandili Ne Zaman?

2019 Mevlid Kandili ne zaman diye sorulan sorular bu yıl bu önemli günün 8 Kasım 2019 Cuma günü olduğu şeklinde cevaplanabilir. 2019 dini günler içinde en önemlilerinden biri olan Mevlid Kandili, Hicri takvime göre Rebiülevvel ayının 12. gecesine tekabül eder. Bu gecede Müslümanlar ibadet ederek Allah’a günahlarının affı için yakarırlar.

Mevlid Kandilinde Oruç Tutulur mu?

Mevlid Kandili ne zaman sorusuyla birlikte hangi güne denk geldiği de sorulur. Bu yıl Mevlid Kandili Cuma gününe denk geliyor. Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu diye merak edenler için söylemek gerekirse, diğer dini günlerde olduğu gibi bugünde de oruç tutmak sevaptır. Mevlid Kandilinde kaç gün oruç tutulur aratmalarına cevap olarak ise kandilden bir gün önce, kandil günü ve kandilden bir gün sonra oruç tutulmasında bir sakınca olmadığı bilinir. Ancak kandillerde oruç tutmak ile ilgili dini kaynaklarda bir bilgi yoktur.

Mevlid Kandilinde Hangi Dualar Okunur?

Mevlid Kandili gecesi camiler toplu olarak Kuran-ı Kreim okunur ve dualar edilir. Kandil gecesi camiler vatandaşların akınına uğrar. Bu önemli gecede yapılabilecek ibadetler arasında Hz. Muhammed’in doğduğu dönemlerde yaşanan olayları ve mucizeleri öğrenmek, O’nu daha iyi anlamaya çalışmak da vardır. Mevlid Kandilinde hangi dualar okunur konusu daha önce de çok kez sorulmuştur. Bu gecede Allah’a edilen duaların ve dileklerin kabul olduğuna inanılır. Müslümanlar Mevlid Kandili gecesi bol bol dua ederler.

40 defa Fatiha Suresi’nin okunup ardından dilek dilenmesi en bilinen Mevlid Kandili ibadetleri arasındadır.  

En Güzel Kandil Mesajları

Mevlid Kandili ne zaman sorusunu yanıtladıktan sonra bir diğer konu olan kandil mesajlarına geçebiliriz. Kandillerde neredeyse gelenek haline gelen bir diğer durumsa Müslümanların birbirlerine resimli kandil mesajları yollamasıdır. Sizler için hazırladığımız galeride en yeni kandil resimli mesaj aramalarına cevap olacak içerikler mevcuttur. 2019 kandil mesajları Mevlid Kandili olması vesilesiyle ilgi çekmeye devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ