Midye Kabuğu Şal Modelleri

Kadınların kombinelerinde sıkça kullandıkları şalların hazır olarak satılanları olduğu gibi aynı zamanda el emeği, el işi, örgü ile yapılan şal modelleri de mevcuttur. Örgü parçalar tektir ve size özeldir. Bu yüzden kombinelerinde herkesten farklı olmayı seven bayanlar istedikleri farklı ve şıklığı örgü şallar ile yakalayabilirler.

Örgü şalların tek renk iplik kullanılarak yapılanları olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve çeşitlerde mevcuttur. Aynı zamanda ebruli veya sakallı iplik gibi farklı ipleri kullanarak da şık şallar elde edebilirsiniz.

  El örgüsü şal modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi şiş ile örülen şallar da vardır. Şalların bütün olarak örülenlerinin yanı sıra son dönemlerde parçaların veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha fazla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

  El örgüsü şal örnekleri arasında yaz için uygun olanlar olduğu gibi kış ayları için kullanıma uygun olarak örülen modeller de vardır. Kış ayları için yapılan şallar daha çok kalın iplikler ve şiş örgüsü ile örüldüğü gibi yaz ayları için örülen şallar ise daha çok ince iplikler ve tığ işi örgü ile yapılmaktadır.

Örgü şalları kombine tamamlayıcı olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda kombin parçası olarak da kullanabilirsiniz. Hem günlük hayatınızda hem de özel davetlerde rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Günlük hayatta kullanmak için yapılan şallar daha çok spor model ve örneklerde olduğu gibi özel davetler için yapılan şallar ise daha çok ağır renkler tercih edilerek klasik model ve örnekler kullanılır.

Midye kabuğu şal modelleri bu seneye damgasını fazlasıyla vuracak gibi gözüküyor. Sizlerde bu modeli öğrenmek ve yakından incelemek için sitemizde görselleri inceleyebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ