Miraç Kandili Mesajları, Miraç Kandili Oruç ve Duaları

Miraç Kandili, Peygamber Efendimizin (s.a.v) Allah’ın huzuruna yükseldiği mübarek bir gecedir. Bu gece, imanın, ibadetin ve tevekkülün en güzel örneklerinden biridir. Bu gece, duaların kabul edildiği, günahların bağışlandığı, rahmetin ve bereketin bol olduğu bir gecedir. Bu geceyi ihya etmek, sevdiklerimizi tebrik etmek, hayır ve hasenat yapmak bizlere büyük sevap kazandırır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Allah’ın rahmeti ve mağfireti üzerinize olsun.

Miraç kandili Recep ayının 27.gecesine denk gelmektedir. Bu mübarek günde oruç tutmak, bol bol dua edip tövbe etmek gerekir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s) hazretlerinin göğe yükseldiği, Müslüman alemi için oldukça hayırlı bir gün olan Miraç kandili gününe geliyor. Bu mübarek günün cuma gününe gelmesi ise edilen duaların ve ibadetlerin daha anlamlı kılınmasına neden oluyor. Miraç Kandilinde oruç tutmak, namaz kılmaz, yapılan günahlar için tövbe etmek ve bol bol dua etmek gerekir. Eğer gücünüz var ise bol bol hayır yapmakta gereklidir.

Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız?

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’in göğe yükseldiği ve Müslümanlar için en önemli gün olan Miraç Kandili daha anlamlı kılmak için yapılması gerekenler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Miraç kandilinin olduğu günü oruçlu geçirmek gerekir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s) buyurmuştur ki “Recep ayında bir gün ve gece vardır ki Receb’in 27. gecesidir. Kim o gün oruç tutar ve geceyi ibadetle geçirirse yüz sene oruç tutmuş ve yüz sene ibadet yapmış gibi olur”.
  • Okuyabildiğimiz kadar Salat ü selâm okumalıyız. (“Essalâtü vesselâmü aleyke yâ Rasulallah” Anlamı: “Salât ve selâm Sen’in üzerine olsun, Ey Allah’ın Rasûlü!”)
  • Bol bol tövbe etmeliyiz. Geçmişimizde yaptığımız günahlar, haksızlıklar ve pişmanlıklar için Allah’tan af dileyip tövbe etmeliyiz. Bu önemli günde yapılan tövbeler kabul edilecektir. (“Estağfirullah”)
  • Namaz kılmalıyız. Cuma gecesini cumartesi gecesine bağlayan gecede kılabildiğimiz rekat kadar namaz kılmalıyız.

Miraç Kandili Duası

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’in Miraç kandilinde okuduğu duayı siz de okuyup dileklerinizi dileyebilirsiniz.

-“Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!”

Miraç Kandili Yatsı Namazı Saati

Bu önemli günde yapılacak ibadetlerden biri de yatsı zamanında namaz kılmaktır. Miraç kandilinde kılacağınız yatsı namazının farzlarını olmadan kılmak daha anlamlıdır. Miraç kandilinde kılınacak olan namazın belirli bir saati yoktur. Genellikle akşam ve yatsı arasında kılınmaktadır.

Miraç Kandili Mesajları

Müslümanlar için önemli olan bugünü yakınlarınızla kutlamak için onlara mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlar hem dini kardeşliği pekiştirir hem de bu önemli günü unutanlar için bir hatırlatıcı görevi yapar.

*Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

*Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

*Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

*Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

*Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahip olursa olsun yine fakirdir. Tamah ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

*Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

*Hayır işler, insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah”ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün hayırlı işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker kötü iş ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

*Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.
*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

*Allah Teala, bizleri ve neslimizi şeytanın red ettiği o secdeye, aşkla kapanıp ‘subhane rabbiye’l’l-ala’ Ey Yüce Rabb’ım! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim. Diyenlerden eylesin. Miraç Kandiliniz Mübarek olsun.

*Ümidine derman olacaksa duam, Rahman’dan tek dileğim çok mutlu olman… İmanımız yeter mi bilinmez dualarımızın kabulüne, Rabbim’den dileğim dermanını koysun gönlüne, ve Rahmanın nuru tecelli etsin o güzel yüzüne ve yüreğine… Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.

Resimli Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz’in (SAV) Allah’ın huzuruna yükseldiği gecedir. Bu gece, Müslümanlar için büyük bir nimet ve fırsattır. Bu gece, dua ve ibadetle geçirilmelidir. Bu gece, Allah’ın rahmet ve mağfiretine nail olmak için bol bol istiğfar edilmelidir. Bu gece, sevdiklerimizle birlikte olmalı, onlara güzel sözler söylemeli, onları mutlu etmeliyiz. Bu gece, Miraç Kandili mesajları ile birbirimize hayır dualarında bulunmalıyız. İşte sizler için hazırladığımız Miraç Kandili mesajları resimli, Mevlid Kandili mesajları, ETKİLEYİCİ Miraç Kandili mesajları, Miraç Kandili ne zaman, Kandil mesajları, Berat Kandili mesajları:

  • Miraç Kandili’nin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim. Rabbim bizleri affetsin, bizi rahmetine layık kılsın. Sevgili Peygamberimizin (SAV) şefaatine nail eylesin. Amin.
  • Bu mübarek gecede, gönlünüzden geçen tüm dualar kabul olsun. Miraç Kandili’niz mübarek olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun.
  • Miraç Kandili, insanlığın kurtuluşu için gönderilen en güzel örnek olan Hz. Muhammed’in (SAV) yüce makama ulaştığı gecedir. Bu geceyi ihya edelim, Rabbimizin rızasını kazanalım. Miraç Kandili’niz kutlu olsun.
  • Miraç Kandili’nde, Peygamber Efendimizin (SAV) ruhani yolculuğunu hatırlayalım. O’nun örnek ahlakını takip edelim. O’nun sevgisini kalbimizde yaşatalım. O’nun ümmeti olarak birlik ve beraberlik içinde olalım. Miraç Kandili’niz hayırlı olsun.
  • Miraç Kandili’nde, Allah’ın rahmet ve mağfiretine sığınalım. Günahlarımızdan tövbe edelim. Kalplerimizi temizleyelim. Kardeşlerimizle helalleşelim. Sevdiklerimize kucak açalım. Miraç Kandili’niz mübarek olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ