Canım Anne

El ve Ayaklardaki Nasıra Ne Yapılır?

El ve Ayaklardaki Nasıra Ne Yapılır?

Ellerde ve ayaklarda nasıl çıkması kişiler için sıkıntılı durumlardan biridir Nasıra ne yapılır diye merak edenler bir yandan estetik olarak nasırın görünmesini istemezler. Bir yandan da özellikle ayak tabanının altında, ayak parmaklarında çıkan nasır kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Nasıra ne iyi gelir sorusuna geçmeden önce bu sorunun esas kaynağının sürtünme olduğunu belirtelim. Nasır çoğu zaman ağrı yapar, kanama yaptığı da görülür. Ayaklardaki nasırlar fazla yol yürümekten, ayakta çok durmaktan çıkacağı gibi ellerdeki nasırların nedeni elleri kullanarak uzun süreli işler yapmaktır.

Nasıra Ne Yapılır

Ellerdeki Nasıra Ne Yapılır?

Ellerdeki nasıra ne yapılır sorusunun cevapları aslında ayaklara da uygulanabilir. Tırnak Batması Nedenleri- Tırnak Batması Tedavisi başlıklı yazımızda da bir diğer sağlık sorunu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Nasıra ne iyi gelir konusuna geri dönecek olursak ilk önce karbonattan söz etmekte fayda var. Karbonat neye yarar sorusu nasır için de kullanıldığı şeklinde cevaplanabilir. İşte nasıra iyi gelen ve evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kürler. Bu kürleri nasır geçene kadar her gün uygulamanız gerekir.

Nasıra Ne İyi Gelir

Nasır için Karbonat

Cildin pH seviyesi dengeleyen karbonat nasırların kurutulmasını sağlayabilir. Nasıra ne yapılır diyorsanız bunları deneyebilirsiniz.

  • Bir leğene 3 yemek kaşığı karbonat ve ılık su koyun. Karıştırarak karbonatı eritin. Nasırlı ellerinizi ya da ayağınızı bu suda 10 – 15 dakika beklettikten sonra nasırı törpüleyin.
  • 1 ölçü su ve 3 ölçü karbonatı karıştırın ve macun haline getirin. Bu karışımı nasırlı bölgeye sürerek bekletin. Nasır yumuşadıktan sonra yıkayın ve ponza taşıyla törpüleyin.

Nasır için Aspirin

Nasıra aspirin uygulanması o bölgedeki sert derinin yumuşamasına ve atılmasına yardım eder.

  • 5 – 6 tane aspirini ezin ve toz haline getirin. İçine yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı su ilave edin. Macun haline getirdiğiniz bu karışımı nasırın üzerine sürün ve strech filmle sarın. 10 – 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Nasır için Elma Sirkesi

Nasıra ne yapılır diye merak ediyorsanız elma sirkesinden yararlanabilirsiniz.

  • Gece yatmadan önce bir pamuğa elma sirkesi döküp nasırın üzerine yerleştirin ve bantlayın. Sabaha kadar çıkartmayın. Bu işlemi nasır geçene kadar her gece yapın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ