Neden Zayıflayamıyorsunuz?

Neden Zayıflayamıyorsunuz?

Birçok bayan veya erkeğin en çok sitem ettiği sorunlardan birdir. Binlerce yol ve yöntem denemelerine rağmen bir hala bir gram bile verememek. Onca çaba ve uğraşın sonuçsuz kalması ile yaşanan hüsranlar. Aslında eğer çok fazla bu durumu yaşıyorsanız o zaman araştırma yapmalısınız. Bunun altında yatan sağlık sorunu da olabilir ya da beslenme düzeninizde olabilir. Zayıflayamamanın sebeplerini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

neden-zayiflayamiyorsunuz

Zayıflayamamanın Sebebi Nelerden Kaynaklı Oluyor?

Günlerce diyet yapıyorsunuz ve aç kalıyorsunuz ya da en sıkı diyet programları ile kilo vermeye çalışıyorsunuz fakat bunların hiçbiri fayda etmiyor. O zaman vücudunuzu kontrol altına almayı başarmalısınız. Bunun altında yatan birçok sebep olabilir. Bunların başında kan şekeri değerleri, yada insülin direncinde sorun, kansızlık yada başka sorunlar bunların tespiti için bir uzman doktora başvurmalı ve sebeplerini araştırmalısınız. Bu ve daha fazla sağlık sorunları yaşayan ve bilmediği için kilo veremeyen birçok kişi var. Bu kişilerden biri olmak istemiyorsanız ve kısa zamanda sağlığınıza kavuşmak ve ideal kiloya kavuşmak istiyorsanız hemen uzmana görünmelisiniz.

neden-zayiflayamiyorsunuz

Sağlığa Dayalı Bir Sorun Var Mı Diye Araştırma Yapılmalı

  • Tek tip beslenmeden kaçınılmalı
  • Sporu yaşam tarzı haline getirmeli
  • Az az ve sı beslenme şekli ile beslenmeli
  • Bol su tüketimi yapmalı gibi yöntemler uygulanmalıdır.

Kilo verememenin bir diğer sebebi ise beslenme şekli olabilir. Birçok kişinin yaptığı en büyük hatalardan biri tüm gün aç gezmektir. Aslında aç gezmek veya yetersiz beslenmek kilo vermenizi sağlamaz. Doğru ve sağlıklı beslenerek ve lifli gıdalar tüketerek kısa zamanda daha çabuk kilo verebilirsiniz. Uzmanlarında sürekli üstünde durduğu diyet ayrıntılarından biri tek tip beslenme ve diyet yöntemlerinden uzak durmaktır. Genel olarak tüm uzmanlar günlük 5 yada 6 öğün ile beslenmeli ve günlük gereken vitamin ve proteinleri vücuda yüklememizi söylüyorlar.

neden-zayiflayamiyorsunuz

Diyet yaparken dikkat edilmesi gereke bir diğer detay ise lifli gıdalar ile beslenmeli ve günlük su tüketimine dikkat etmekten geçtiğidir.  Özellikle tek tip beslenmenin vücudu yorgun düşürdüğü bilinen en önemli gerçekler arasında yer alıyor. Ayrıca zayıflamak ve sağlıklı yaşamak için spor ve yürüyüşü hayat biçimi haline getirmeli ve en az haftada 4 kere yapmalıyız. Kilo vermek için sabırlı olmalı kısa zamanda yüksek kiloları veren yöntemlerden kaçınmalıyız.

neden-zayiflayamiyorsunuz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ