Okul Öncesi Etkinlik Projeleri +20

Merhabalar arkadaşlar bir birinden güzel ve kolay okul öncesi etkinlik projelerini sizler ile paylaştık.

Okul öncesi etkinlikler çocukların gelişimi açısından çok önemlidir. Kimi anneler çocuklarını kreşe vermek konusunda kararsız kalırlar. Çalışan anneler, eğer anneanne, babaanne gibi çocuğa bakacak bir yakını yoksa çocuklarını ilkokul çağından önce kreşe vermek zorunda kalır. Ancak bunu bir zorunluluk olarak görmemek gerekir. Çünkü evet evdeyken çocuğumuzun yanımızda olması bizi mutlu eder. Kreşe verdiğimizde merak içinde kalırız. Acaba yemek yedi mi? Acaba oradaki diğer çocuklarla kavga etti mi? Acaba terledi mi? Düşüp bir yerine bir şey yapar mı? gibi sorular aklımızı kurcalayıp durur. Bu sebeple de ev hanımı olan anneler okul öncesinde çocuklarını kreşe verip vermeme konusunda epey tereddütte kalırlar.

Oysa ki; okul öncesi çocuk eğitimi konusunda kreşlerin yeri çok önemlidir. Çocuklar orada hem yaşıtları ile eğlenceli ve keyifli zaman geçirirken, hem de işinde uzman öğretmenler tarafından pek çok etkinlikte bulundurulur. Okul öncesi etkinlikler çocuklarını el becerilerini geliştirmelerinde ve zeka gelişimlerinde oldukça etkilidir.

Kreşlerde yapılan okul öncesi etkinlikler arasında genellikle kağıt makas kullanımı ön plandadır. Bu etkinliklerde çocuğun el becerisi ve yaratıcılığının geliştirilmesi hedeflenir.

Sizin de ilkokul çağından önce çocuklarınız varsa aşağıdaki resimlerden faydalanarak evde aynı etkinlikleri yapabilirsiniz. Önemli olan bir yandan çocuğunuz bu okul öncesi etkinlikler ile gelişimini daha sağlıklı bir şekilde sürdürürken, bir yandan da zeka gelişimi, el becerilerinin kuvvetlenmesi gibi konulara da destek veriyor olmanızdır.

Hepsinden önemlisi evde anne – çocuk birlikte yapıldığında çocuklarınızın annesi ile ortak bir şeyler yapıyor olmanın keyfini sonuna kadar yaşayacak olmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ